Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
11/02/2020 - 13:35

Taki piękny Nowy Sącz. Kamienica, gdzie można skręcić kark

Ktoś zniszczył zabezpieczenie wejścia do opuszczonej kamienicy przy Kocich Plantach. Teraz ponoć grasują tam „typy spod ciemnej gwiazdy” i tylko patrzeć a dojdzie tu do jakiegoś nieszczęścia.

Nowy Sącz: kamienica zaprasza, ale na złamanie karku

- Ta kamienica od lat stoi opuszczona, ale do niedawna wejście do niej było zabezpieczone. A tu raptem mój kilkuletni syn chwali się, że był w środku z kolegami. Oczywiście od razu mu powiedziałam, że to ma być pierwszy i ostatni raz, ale sama pani wie, jakie są dzieciaki - zaalarmowała nas mieszkanka osiedla Szujskiego mieszkająca niedaleko Kocich Plant.

Od razu takie miejsce zwęszą i będą się tam kręcić nawet jak rodzice im zabronią. Mąż tam poszedł wieczorem na spacer z psem. Kamienica rzeczywiście była otwarta a w środku siedziały jakieś typy spod ciemnej gwiazdy. Tylko patrzeć jak bezdomni zrobią sobie tam koczowisko i jeszcze siebie i tę kamienicę puszczą z dymem. Może trzeba to gdzieś zgłosić? - zastanawia się.

Zobacz też: To oznakowanie to lipa! Remont ulicy Sucharskiego znów pod obstrzałem

Zgodnie z przepisami jeśli budynek jest opuszczony, właściciel powinien go zabezpieczyć przed dostępem dla osób postronnych. Szczególnie jeśli stan techniczny budynku jest zły, tak jak to ma miejsce w przypadku wspomnianej kamienicy. Dlatego w pierwszej kolejności skontaktowaliśmy się z zarządem osiedla Szujskiego, na którego terenie kamienica stoi.

Wyjaśniliśmy w czym rzecz a przewodniczący Mieczysław Kaczwiński z miejsca zadeklarował, że przekaże tę sprawę do dzielnicowej ze Straży Miejskiej. To jedyna instytucja, która może interweniować w sytuacji gdy kamienica należy do prywatnej osoby. Straż Miejska ma bowiem w uzasadnionych sytuacjach dostęp do informacji objętych ochroną danych osobowych, których nam – zwykłym „śmiertelnikom”, żadna instytucja nie ujawni. Bo żeby inne służby mogły skutecznie zadziałać trzeba się skontaktować bezpośrednio z właścicielami budynku.  

Do tematu wrócimy.

ES [email protected] Fot.: ESDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)