Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
11/06/2024 - 15:15

Tak rośnie w siłę sądecka Akademia Nauk Stosowanych. Te dane mówią wszystko

Nie tylko oferuje coraz więcej kierunków, ale ma także coraz bardziej imponującą infrastrukturę. Akademia Nauk Stosowanych rośnie w siłę, ale czy jeszcze ciągle trzeba przekonywać młodych ludzi, że warto studiować w Nowym Sączu? Jak na to pytanie odpowiada Józef Ciuła, nowo wybrany rektor uczelni, który niebawem obejmie rządy?

Czytaj też Nie udaje się zjednoczyć Nowego Sącza i Chełmca? Z sukcesem robią to za sądecką miedzą 

Z doktorem habilitowanym Józefem Ciułą rozmawia  Zygmunt Berdychowski

- To oczywiste, że Akademia Nauk stosowanych wpisała się w krajobraz Nowego Sącza, ale także subregionu sądeckiego. Od ponad dwudziestu pięciu lat kształcimy studentów, którzy uzyskują tytuły zawodowe licencjata, inżyniera i magistra – mówi rektor elekt Józef Ciuła.  

Czytaj też Jedni są zadowoleni, inni mają do niego pretensje. Zygmunt Berdychowski bierze to na klatę [WIDEO]

- Obecnie w Nowym Sączu studiuje ponad trzy tysiące studentów. Dane statystyczne wskazują, że studiujemy tu gdzie uczą dobrze i blisko własnego domu.  Dziewięćdziesiąt procent studentów n wszystkich wydziałach  pochodzi z terenu subregionu sadeckiego – dodaje.

Czytaj też Zrobili to w Fakro. Czegoś takiego jeszcze w sądeckim przedsiębiorstwie nie było! [ZDJĘCIA]

Gdzie plasuje się sądecka uczenia na tle innych krajowych Akademii Nauk Stosowanych?  Jakim rocznym budżetem dysponuje placówka,  która ma niebywałe tempo rozwoju?   Także na te i  inne pytania  Józef Ciuła odpowiada w rozmowie z Zygmuntem Berdychowskim przeprowadzonej podczas gali rankingu Ocena Gmin Subregionu Sądeckiego. ([email protected])    Dziękujemy za przesłanie błędu