Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 28 października. Imieniny: Narcyza, Serafina, Wioletty
16/07/2019 - 17:50

Tą ulicą transportowane były elementy mostu heleńskiego. Co teraz?

Na ul. "Starej Krakowskiej" na osiedlu Helena w Nowym Sączu trwa remont zniszczonej nawierzchni. Prace są prowadzone na ponad stumetrowym odcinku.

To właśnie między innymi ulicą Krakowską i "Starą Krakowską" potężne samochody przystosowane do przewozu ogromnych ładunków ponadgabarytowych transportowały stalowe elementy nowego mostu heleńskiego i największego w Polsce dźwigu Herkules, który pomagał stawiać nową przeprawę.

Elementy mostu heleńskiego ważyły średnio ponad 30 ton. Do budowanego mostu dojeżdżały również inne samochody załadowane między innymi materiałami budowlanymi.

Przez rok, kiedy trwała budowa nawierzchnia "Starej Krakowskiej" została, niestety zniszczona. Remont trwa od 15 lipca.

Przypomnijmy, że przy ul. "Stara Krakowska" znajdują się budynki użyteczności publicznej. Także sądeccy przedsiębiorcy mają tam swoje firmy

Prace są prowadzone na ponad stumetrowym odcinku, od nowego ronda na Helenie w kierunku wałów przeciwpowodziowych.

Ulica zyska nową nawierzchnię asfaltową i pobocza. O remont tego fragmentu ulicy apelowali do władz miasta mieszkańcy osiedla Helena i właśnie przedsiębiorcy.

[email protected], fot. czytelniczka, UM w Nowym Sączu.

Remont ulicy "Stara Krakowska" w Nowym Sączu
Na ul. "Starej Krakowskiej" na osiedlu Helena w Nowym Sączu trwa remont zniszczonej nawierzchni. Prace są prowadzone na ponad stumetrowym odcinku.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)