Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 16 września. Imieniny: Jagienki, Kamili, Korneliusza
09/12/2019 - 14:40

Ta droga wygląda jak pobojowisko, po którym przeszło stado krów…

- Ta droga wygląda jak pobojowisko, po którym przeszło stado krów – tak nasza czytelniczka opisuje drogę gminną między Starym Sączem a Mostkami. Władze gminy proszą o cierpliwość – droga na remont musi zaczekać do czasu aż położona tu zostanie kanalizacja.

Ta droga wygląda jak pobojowisko, po którym przeszło stado krów…

Anna Krzan nie zostawia suchej nitki na władzach gminy. Kobieta alarmuje, że droga jest w fatalnym stanie – wszędzie jest pełno dziur a wystające studzienki w okolicy Biedronki stwarzają dodatkowe niebezpieczeństwo. - Byłam już kilkukrotnym świadkiem uszkodzeń samochodu pomimo bardzo wolnej jazdy – twierdzi Krzan zaznaczając, że doraźne zasypywanie dziur nic nie daje.

- Zbliża się okres świąteczny a co za tym idzie wzmożony ruch. Taka droga to wstyd dla gminy. Jeżdżę w różne strony Polski i takiego bagna nigdy nie widziałam. Ta droga wygląda jak pobojowisko, po którym przeszło stado krów – kwituje kobieta.

Zobacz też: Wiemy w co Stary Sącz chce inwestować w 2020 roku. Jest projekt budżetu

Burmistrz Jacek Lelek w pełni zgadza się z czytelniczką – droga może kojarzyć się może z pobojowiskiem, ale nie dlatego, że gmina o niej zapomniała tylko dlatego, że obecnie to wielki plac budowy. Prowadzona jest tędy kanalizacja sanitarna i deszczowa. Zgodnie z harmonogramem inwestycja powinna się skończyć przed wakacjami w 2020 roku. Po zamknięciu tych robót droga zostanie przywrócona do stanu pierwotnego, czyli gruntownie wyremontowana.

Zobacz też: Stary Sącz: wszystko, co chcecie wiedzieć o budowie kanalizacji jest tu

- Moglibyśmy tę drogę całkowicie zamknąć dla ruchu, ale wiązałoby się to ze zdecydowanie większą uciążliwością dla mieszkańców. Dlatego, choć to bardzo utrudnia prace wykonawcy kanalizacji, droga jest otwarta. Apelujemy do kierowców, by w miarę możliwości korzystali z objazdu po drugiej stronie Dunajca a jeśli ktoś musi tędy jechać, to prosimy o szczególną ostrożność, o zwracanie uwagi na pracujące tu maszyny budowlane a przede wszystkim pracowników – komentuje Lelek.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

ES e.stachura@sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu