Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 19 stycznia. Imieniny: Erwiny, Henryka, Mariusza
24/07/2020 - 12:00

Tą drogą nie przejedziesz aż do kwietnia 2021 roku! Trwa remont

Kilka dni temu na stronie urzędu gminy pojawił się komunikat o zamknięciu drogi Jasienna – Janczowa – Miłkowa. Ruch dla pojazdów poruszających się tą trasą będzie całkowicie zamknięty aż do kwietnia przyszłego roku!

Droga gminna 291045K na trasie Jasienna – Janczowa – Miłkowa jest remontowana. Odcinek w Miłkowej będzie całkowicie zamknięty przez wiele miesięcy, bo aż do kwietnia 2021 roku. Na czas robót zapewniono objazd prowadzący przez lokalne drogi. Mieszkańcy, służby pogotowia, policja i straż pożarna będą mogły wjechać na remontowaną nawierzchnię, jednak pozostali użytkownicy drogi muszą poczekać aż do wiosny.

Nie inaczej jest w przypadku drogi gminnej 291387K na odcinku Słowikowa – Ubiad – Granica. W miejscowości Słowikowa ruch dla pojazdów również będzie całkowicie zamknięty, jednak tym razem krócej, bo tylko do końca listopada br.

Czytaj też: Korzenna: te drogi od lat wymagają remontu. W końcu znalazły się pieniądze

Kierowcy często korzystają z drogi w Słowikowej, aby dostać się do Chełmca, natomiast zniszczona nawierzchnia w Miłkowej od lat wymagała pilnego remontu, tym bardziej, że korzystają z niej dzieci, które chodzą pieszo do szkoły. Obok dróg pojawią się bezpieczne pobocza dla pieszych, jezdnia zostanie poszerzona, wybudowane zostaną również chodnik i oświetlenie. Obydwa przedsięwzięcia są objęte dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych.

k.kos@sadeczanin.info, fot. UG KorzennaDziękujemy za przesłanie błędu