Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
12/05/2018 - 08:20

Szynobus Stary Sącz / Nowy Sącz - lek na zakorkowaną Węgierską?

O tym, że z powodu zamknięcia mostu heleńskiego zakorkowany jest nie tylko Nowy Sącz, ale również jego okolice nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. Okazuje się jednak, że jest nowy pomysł na odciążenie ulic – Stary Sącz zgłasza gotowość do dopłacenia za szynobus, który by jeździł stąd do Nowego Sącza.

– To z pewnością zmniejszy korki, które kumulują się na obwodnicy naszego miasta i ul. Jana Pawła II po zamknięciu mostu heleńskiego – mówił wczoraj na antenie radia RDN burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Zobacz też: Niemal spóźnił się na maturę, bo pociąg Krynica-Zdrój/ Nowy Sącz nie pojechał!

Przy okazji samorządowiec podkreślił, że trasa ta prowadzi tylko przez wiadukty, nie ma na niej ani jednego przejazdu kolejowego tym samym nie ma też konieczności tamowania na czas jego przejazdu na ulicach.

Co bardzo ważne szynobus pokonuje trasę Stary Sącz – Nowy Sącz zaledwie w osiem minut. Jeszcze istotniejsze jest to, że uruchomieniem szynobusu zainteresowane są też inne gminy Doliny Popradu – Rytro i Piwniczna a nawet Łącko i Podegrodzie..

Ile by to mogło kosztować? Nawet 1 mln złotych. Mimo że trwa remont torów o czym pisaliśmy w publikacji Jak pech to pech: część połączeń kolejowych na Sądecczyźnie zawieszona !burmistrz Lelek jest przekonany, że pociąg mógłby zacząć jeździć już  w maju.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info

Stoi na stacji... pociąg zwany szybobusem
Poczciwy skład trzech wagonów dzielnie kursuje między Heleną a centrum Nowego Sącza. Jedni protestują, bo to nie żaden "szynobus" a zwykły pociąg. Innym nie podoba się częstotliwość lub trasa kursowania. Ale większość z nas korzysta z tej kolejki miejsko-podmiejskiej i zastanawia się, czy nie mogłaby już pozostać na stałe. Zwłaszcze, gdyby udało się znacznie wydłużyć jej trasę...


Dziękujemy za przesłanie błędu