Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 13 sierpnia. Imieniny: Elwiry, Hipolita, Radosławy
27/01/2020 - 15:55

Szukamy najlepszych z najlepszych. Zgłoś kandydata na Sądeczanina 2019 Roku!

Pochodzą z różnych środowisk. Wszyscy są wyjątkowi i mają w sobie pozytywną energię, którą potrafią zarazić innych. Tacy są bohaterowie prestiżowego i największego plebiscytu w regionie, Sądeczanin Roku. Organizowany od ponad dwudziestu lat, wyłonił już pokaźną, znakomitą drużynę zwycięzców. Kto dołączy do tego grona tym razem?

Jest prestiżowy i zawsze budzi ogromne emocje. Zbliża się doroczny plebiscyt na Sądeczanina Roku. To odkrywanie ludzi wyjątkowych, z różnych środowisk i różnych zawodów, którzy stają się dla innych wzorami godnymi do naśladowania.

czytaj też Jak sól tej ziemi. Tacy są laureaci plebiscytu Sądeczanin Roku 2018

- Ten plebiscyt za każdym razem dowodzi, że Sądecczyzna jest skarbnicą najlepszych z najlepszych – mówi Zygmunt Berdychowski, prezes Społeczno-Kulturalnego Towarzystwa Sądeczanin, które jest organizatorem przedsięwzięcia.

Kto zostanie Sądeczaninem 2019 roku? To na razie wielka niewiadoma. Ubiegłoroczną bitwę na plebiscytowe głosy wygrał Wojciech Mróz, znakomity trener, aktywny propagator sportu, współzałożyciel Stowarzyszenia UKS 3 Staszkówka Jelna. To dzięki jego determinacji malutki klub, liczący ledwie osiem dziewcząt grających w piłkę nożną, zamienił się w prawdziwą potęgę. W kategoriach młodzieżowych, klub lokuje się w krajowej czołówce. W tym roku  drużyna zdobyła mistrzostwo Polski.

Czytaj też To jakiś kosmos! Nie mógł uwierzyć, że został Sądeczaninem ...

Podczas laudacji wygłoszonej na cześć laureata, Zygmunt Berdychowski, przewodniczący kapituły plebiscytu, podkreślał, że wyróżnienie przypadło człowiekowi wyjątkowemu.

- Owa wyjątkowość polega ma tym, że w regionie tak mocno przywiązanym do tradycji, do tradycyjnych podziałów, to nie kapitan Sandecji wygrywa plebiscyt, tylko trener, który zakłada i prowadzi drużynę dziewcząt grających w piłkę nożną. Trudno sobie wyobrazić lepszą ilustrację tego, w jaki sposób sądeczanie przełamują pewne schematy i stereotypy i jak udaje im się zrobić w życiu coś nadzwyczajnego.

W tym roku plebiscytowi stuknie dwadzieścia jeden lat. Do drużyny dotychczasowych laureatów znowu dołączy ktoś wyjątkowy. Tę wyjątkowość musi jednak dostrzec ktoś inny, kto może zgłosić swojego faworyta do wyścigu po zwycięstwo.

Jak to zrobić? Zgodnie z regulaminem  o tytuł  mogą ubiegać się osoby wywodzące się z Sądecczyzny lub działające na terenie powiatu nowosądeckiego oraz Nowego Sącza. Zgłoszenia  mogą dokonać osoby fizyczne, organizacje społeczne, samorządy, parafie, stowarzyszenia regionalne i instytucje państwowe.

Zgłoszenia na specjalnym formularzu należy dostarczyć do biura Fundacji Sądeckiej przy ul. Barbackiego 57 w Nowym Sączu. Powinny zawierać krótką informację o kandydacie, wraz z uzasadnieniem oraz dane instytucji lub osoby zgłaszającej. Formularz będzie można też znaleźć w miesięczniku "Sądeczanin". W plebiscycie mogą brać udział osoby zgłaszane w latach poprzednich, które nie otrzymały tytułu, pomimo że były nominowane do nagrody. O tym, kto spośród zgłoszonych kandydatów będzie się ubiegać o głosy, zdecyduje Kapituła Plebiscytu.

Zgłoszenia można składać do 7 lutego do godziny 15.

Doroczna Wielka Gala i ogłoszenie wyników odbędzie się w pierwszym dniu marca w Małopolskim Centrum Kultury Sokół.

Tytułem „Sądeczanina Roku” dotychczas mogą pochwalić się Barbara Szarota, ks. Prałat Stanisław Lisowski, ks. Mieczysław Czekaj, Wiesław Czop, Ryszard Florek, ks. Janusz Szczypka, gen. Zygmunt Staniszewski, Krzysztof Mączka,  Piotr Droździk, Anna Szczepanik-Dziadowicz, Ryszard Nowak, Celestyn Żeliszewski, Barbara Cetnarowska, Lucyna Zygmunt, Marta Mordarska, ks. Stanisław Kukla, Benedykt Poręba, Jan Radzik, ks. Józef Babicz, Wojciech Mróz.

Kontakt w sprawie partnerstwa wydarzenia: Ewa Martyniec e-mail: [email protected] tel. (18) 475 16 22

[email protected] fot, archiwumDziękujemy za przesłanie błędu