Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lutego. Imieniny: Bogumiła, Eweliny, Mirosława
10/03/2020 - 11:30

Szukali pamiątek, znaleźli pociski. Saperzy zabrali niewybuchy na poligon

Członkowie Stowarzyszenia Historyczno Eksploracyjnego Sądecczyzny poszukując pamiątek historycznych w lesie w pobliżu ul. Jana Pawła II w Starym Sączu znaleźli dwa niewybuchy. Saperzy z Krakowa zabrali pociski na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

Członkowie Stowarzyszenia Historyczno Eksploracyjnego Sądecczyzny szukając pamiątek historycznych natknęli się na ukryte w ziemi dwa niewybuchy. Niebezpieczne pociski znaleźli w lesie przy ulicy Jana Pawła II. Od wczoraj (9 marca) tego miejsca pilnowali sądeccy policjanci. Dzisiaj przed godziną 12 saperzy z 16 Batalionu Powietrznodesantowego z Krakowa zabrali pociski na poligon, gdzie zostaną zdetonowane.

Zobacz też Znaleźli trzy niewybuchy w Starym Sączu. Saperzy zabrali je na pole minowe

Do podobnego zdarzenia doszło 22 lutego. Wówczas członkowie tego samego stowarzyszenia znaleźli trzy niewybuchy.

W jaki sposób należy postępować w przypadku, gdy natkniemy się na niebezpieczne pozostałości wojenne?

- W przypadku znalezienia niewypału należy natychmiast powiadomić policję, ponieważ jakiekolwiek manipulowanie przy pocisku grozi jego detonacją, a co za tym idzie uszkodzeniem ciała, a nawet śmiercią dla osoby przebywającej w jego pobliżu - przestrzega asp. dr Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

Po otrzymaniu zgłoszenia policjanci powiadomią specjalistyczny patrol saperski, a do momentu jego przybycia będą zabezpieczać znalezisko.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected], fot. KMP Nowy Sącz, film Stowarzyszenie Historyczno Eksploracyjne SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu