Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
18/08/2020 - 11:25

Szpital w Sączu roztacza opiekę nad osobami opuszczającymi jednoimienną placówkę

Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu przejmuje opiekę nad pacjentami zakażonymi koronawirusem, którzy po wypisaniu ze szpitala jednoimiennego w Krakowie nadal, z powodu jeszcze wyniku dodatniego muszą przebywać w izolacji. Obecnie jest to trzystu mieszkańców Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Decyzje w tej sprawie zostały podjęte. Na czym będzie polegała ta opieka?

Chodzi o pacjentów, wypisanych ze szpitala jednoimiennego w Krakowie, którzy mają jeszcze wynik dodatni, ale nie wymagają już dalszej hospitalizacji.

Takie osoby będą nadal w warunkach domowych przebywały w izolacji do momentu, aż nie będą miały potwierdzone badaniami laboratoryjnymi, że pokonały wirusa.

Zobacz także: Nowy Sącz: szpital przejmie opiekę nad pacjentami z koronawirusem

- Z ramienia szpitala będziemy zajmowali się wystawianiem dla tych pacjentów zaświadczeń lekarskich o niezdolności do pracy czyli popularnych L4 i pilnować kolejnych terminów wymazów. Nad takimi pacjentami przejmujemy opiekę. Jest ich około siedemdziesięciu z Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego – mówi Agnieszka Zelek – Rachtan, rzecznik prasowy sądeckiego szpitala.

Sądecki szpital obejmuje tych pacjentów opieką od dzisiaj. Teraz muszą dotrzeć z Krakowa do Nowego Sącza ich karty zdrowia.

Co z opieką nad pacjentami zakażonymi koronawirusem, mającymi potwierdzony wynik dodatni, przebywającymi obecnie w izolacji domowej?

- Nadal trwają rozmowy na temat objęcia opieką pacjentów, którzy nie są hospitalizowani, ale są osobami mającymi wynik dodatni i obecnie przebywają w izolacji domowej – dodaje rzeczniczka.

Obecnie w Nowym Sączu i powiecie nowosądeckim jest ponad tysiąc aktywnych zakażonych.

W Nowym Sączu, według dzisiejszych danych jest to 257 osób, a w powiecie nowosądeckim jest to 755 osób.

Nie ma też jeszcze decyzji, który szpital stanie się drugą jednoimienną placówką w Małopolsce.

Jak już pisaliśmy w związku z dużą liczbą zakażeń koronawirusem bardzo szybko ubywa wolnych miejsc w szpitalu jednoimiennym w Krakowie.

[email protected], fot. IM.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)