Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
04/02/2021 - 09:50

To szef komisji przemilczał: konkurs na dyrektora podstawówki ma być powtórzony

Wracamy do kontrowersji wokół konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej w Wielogłowach. Okazuje się bowiem, że choć radni z Komisji Skarg, Wniosków i Petycji uznali skargę w tej sprawie za bezzasadną to jednocześnie będą wnioskować do wójta Chełmca o powtórzenie procedury. Dlaczego?

To szef komisji przemilczał: konkurs na dyrektora podstawówki ma być powtórzony

O samej skardze pisaliśmy szczegółowo w publikacji Konkurs na dyrektora SP w Wielogłowach był zgodny z prawem? Radni już orzekli

Na koniec przedstawiliśmy stanowisko komisji – jej szef Tomasz Fałowski Wańczyk wyjaśnił, że komisja będzie rekomendowała, by rada uznała skargę za bezzasadną. Okazuje się jednak, że na tym nie koniec – członkowie komisji uznali bowiem jednocześnie, że konkurs powinien być powtórzony. O tym dowiedzieliśmy się jednak dopiero od wicedyrektora SP w Wielogłowach Dawida Kopca.

- Posiedzenie Komisji Skarg Wniosków i  Petycji odbyła się w budynku gminy. Zostałem na nią zaproszony jako osoba podpisująca i reprezentująca skargę Rady Pedagogicznej SP Wielogłowy. Komisja zaprosiła też dyrektora GZE w Chełmcu pana Radosława Potoczka. W swoim wystąpieniu próbowałem wykazać, że transparentność ogłoszenia mogła być lepsza, szczególnie w czasie pandemii i ograniczonej dostępności do ogłoszenia zamieszczonego na tablicy ogłoszeń w budynku gminnym - co potwierdził jeden z radnych stwierdzając, że i radni mają problemy ze swobodnym wejściem na teren gminy - oraz do umieszczenia ogłoszenia na stronie gminy w zakładce „Dla mieszkańców/urząd/edukacja", gdzie można było umieścić ogłoszenie na stronie głównej Aktualności/wiadomości w  zakładkach Edukacja lub Edukacja ogłoszenia - plików zero – relacjonuje wicedyrektor Dariusz Kopiec.

Zobacz też: Uwaga Paszyn: woda skażona bakteriami coli. Tylko ujęcia ZGKiM bezpieczne

- Odniosłem też się do terminu ogłoszenia konkursu. Stwierdzając, że terminowość i procedury zostały zachowane, ale termin, patrząc na terminy konkursów z poprzednich lat, przełom stycznia i lutego, był mocno niestandardowy. Po moim wystąpieniu wystąpił dyrektor Potoczek, który przedstawił stanowisko GZE w tej sprawie – uzupełnia, by potem odnieść się bezpośrednio do stanowiska komisji i sprostować wypowiedź jej szefa.

- Po wysłuchaniu stron komisja stwierdziła głosami 6 za i 1 wstrzymującym, że skarga jest bezzasadna i procedury i terminowość nie zostały złamane. Natomiast miała zastrzeżenia do terminu ogłoszenia konkursu i dostępności ogłoszenia, wnioskując głosami 3 za i 4 wstrzymującymi się do wójta gminy pana Bernarda Stawiarskiego o ponowne rozpisanie konkursu w Szkole Podstawowej w Wielogłowach – tłumaczy zdecydowanie.

Jaki będzie ostateczny finał sprawy? Jak zagłosują pozostali radni? Przekonamy się już na najbliższej sesji. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020