Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
27/12/2020 - 17:45

Szczepionka na koronawirusa już jest w Nowym Sączu. Kiedy szczepienia?

Do Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu dotarło dzisiaj 75 dawek szczepionki przeciwko wirusowi COVID-19. Jak dowiedzieliśmy się od Lidii Zelek, dyrektora tej placówki, pierwsze osoby z personelu medycznego, pracującego w szpitalu zostaną zaszczepione w poniedziałek 28 grudnia.

Sądecki szpital jest jednym z kilku szpitali węzłowych, do których dzisiaj zostały dostarczone dawki szczepionki. Największą pulę szczepionki, bo 825 dawek z 1300, jakie trafiły do Małopolski otrzymał Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

Czytaj także: Szczepionka na koronawirusa: pierwsi Małopolanie już ją dostali

Szczelnie opakowana i opisana paczka z 75 dawkami szczepionki przeciwko COVID – 19 z Agencji Rezerw Materiałowych została dostarczona dzisiaj. Samochód dostawczy wiozący cenną przesyłkę wjechał na teren szpitala kilka minut po godz. 11.

Kurier, który przywiózł szczepionkę, dostarczył też ankiety, które wypełnia pacjent decydujący się na szczepienie, ulotki oraz certyfikaty. Taki certyfikat otrzymuje każda osoba, która się zaszczepi.

Przekazanie 75 dawek szczepionki, która zmieściła się w niewielkim pudełku trwało dosłownie chwilę. Odebrała go jedna z pracownic, która będzie czuwała nad procesem szczepienia personelu medycznego z sądeckiego szpitala, a także osób, uprawnionych do przyjęcia pierwszej dawki w tzw. turze 0.

- Siedemdziesiąt pięć dawek szczepionki dotarło do naszego szpitala – powiedziała Sądeczaninowi.info Lidia Zelek, dyrektor sądeckiego szpitala. – Akcję szczepień rozpoczynamy jutro.

Czytaj także: Pierwsza zaszczepiona w Małopolsce to oddziałowa Szpitala Uniwersyteckiego

Godzina, kiedy zostanie zaszczepiony pierwszy pracownik sądeckiego szpitala będzie znana również jutro. Osoby, które wyraziły chęć zaszczepienia się muszą zostać zakwalifikowane do podania dawki przez lekarza.

Przypomnijmy, że chęć zaszczepienia się zadeklarowało na razie 388 pracowników sądeckiego szpitala (personel - między innymi lekarze, pielęgniarki, położne, salowe i inne osoby) oraz  676 osób z innych uprawnionych instytucji.

[email protected], fot. IM.

Szczepionka przeciw COVID – 19 już jest w Nowym Sączu. Kiedy szczepienia?
Do Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu dotarło dzisiaj 75 dawek szczepionki przeciwko COVID – 19. Jak dowiedzieliśmy się od Lidii Zelek, dyrektora tej placówki medycznej pierwsze osoby z personelu medycznego, pracującego w szpitalu zostaną zaszczepione jutro.


Dziękujemy za przesłanie błędu