Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 6 lipca. Imieniny: Dominiki, Jaropełka, Łucji
08/01/2019 - 12:15

Sypie, mrozi i zawiewa. Krynickie uzdrowisko tuż przed feriami

W Krynicy-Zdroju mocno sypnęło śniegiem. Białego puchu przybyło, miejscami nawet ponad metr. Sypie i będzie sypało dalej, bo to przecież zima i w dodatku góry. Jak wyglądają ulice i chodniki w uzdrowisku? Czy miasto przygotowane jest na najazd turystów? Co im zaproponuje?

- "Od trzech dni pada non stop, w ciągu dwóch dób spadło ponad 60 cm śniegu. W miejscach, gdzie zawiewa nawet do ponad metra. Nawet gdybyśmy na uszach stawali, to nie dogodzimy wszystkim. Jest część mieszkańców niezadowolonych- mówi burmistrz Piotr Ryba - Śnieg wywozimy z Krynicy cały czas, na bieżąco. Zajmuje się tym MPGK,  wynajęliśmy też od firm prywatnych sprzęt do odśnieżania. Wiemy, że to kosztuje, ale wiemy też, że jesteśmy zobowiązani dbać o porządek. Jeśli przestanie padać, to sytuacja się ustabilizuje".

Za parę dni ferie i do uzdrowiska zjadą miłośnicy spędzenia ich w górach, na nartach i deskach snowboardowych.

- Mamy czym przyciągnąć turystów! Za chwilę rozpocznie się projekt Krynica -Źródłem Kultury, czyli przez 6 tygodni koncerty znanym artystów. – cieszy się włodarz uzdrowiska.

Głównym organizatorem jest uzdrowisko Krynica- Żegiestów, gmina dopłaca swoją cegiełkę.

Na stokach panują wspaniałe warunki śniegowe. Kolejną ofertą jest narciarstwo biegowe. Jak mówi burmistrz, trasa narciarska między Krynicą i Tyliczem jest regularnie odśnieżana.  

(MK) fot. aut.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)