Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 29 stycznia. Imieniny: Franciszka, Konstancji, Salomei
04/11/2021 - 07:25

Sypały się złotówki na drogi w Nowym Sączu. Zamiast kolein gładkie jak stół

Na części najbardziej zniszczonych ulic w Nowym Sączu nie ma już głębokich kolein, nie ma już pojawiających się co rusz asfaltowych łat, które przykrywały dziury. Od wielu miesięcy w Nowym Sączu trwa inwestycyjna drogowa ofensywa. Niektóre główne ulice, nareszcie doczekały się kapitalnego, kompleksowego remontu. Ta drogowa ofensywa prowadzona przez władze miasta złożyła się między innymi na ogólną ocenę Nowego Sącza w tegorocznej Ocenie Aktywności Gmin Subregionu Sądeckiego za 2020 rok. Nowy Sącz.

Przypomnijmy, że miasto zajęło w tegorocznym rankingu samorządów - wysokie trzecie miejsce. Na tak wysokim miejscu miasto uplasowało się w module ogólna ocena.  Między innymi złożyły się na nią różne inwestycje, które na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy zostały przeprowadzone w mieście. A jest ich sporo.

Przeważają te drogowe. Niektóre ulice w mieście po kapitalnym remoncie aż trudno poznać. Można powiedzieć doczekały się długo wyczekiwanej naprawy.

Oto największe drogowe inwestycje w Nowym Sączu zrealizowane w mieście w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy

Kompleksowy remont ulicy Broniewskiego oraz budowa nowego ronda u zbiegu ulic Broniewskiego, Barskiej i Paderewskiego

Kompleksowy remont ulicy Broniewskiego zakończył się w połowie listopada 2020 roku. Na długości 600 metrów wymieniono sześćset metrów nawierzchni. Ułożono nowe krawężniki i chodniki, powstały zatoki postojowe i autobusowe. Dodatkowo wybudowano tam 88 miejsc postojowych. Istniejące tam kiedyś skrzyżowanie ul. Broniewskiego, Barskiej i Paderewskiego zastąpiło rondo, które zostało oddane do użytku w początkach grudnia 2020 roku. Była to jedna z większych inwestycji drogowych w mieście w ubiegłym roku. Koszt niespełna 4 mln zł.

Kompleksowy remont 29 listopada

Remont rozpoczął się w początkach marca 2021 roku i objął około 800-metrowy odcinek ul. 29 Listopada (między ul. Nawojowską, a Wyspiańskiego). Obejmował m.in. wykonanie nowej nawierzchni, chodników i ścieżki pieszo-rowerowej z kostki brukowej oraz przebudowę skrzyżowań z ulicami Żwirki, Kusocińskiego i Czecha. W ramach przebudowy przewidziano również wykonanie kanalizacji deszczowej oraz oświetlenia ulicznego. Roboty wykonywało Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy.

Ulica 29 Listopada został otwarta po remoncie 23 października br. Koszt – niespełna 3,5 mln zł. Większość środków na remont pochodzi z rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (dawniej Fundusz Dróg Samorządowych).Dziękujemy za przesłanie błędu