Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 8 grudnia. Imieniny: Delfiny, Marii, Wirginiusza
27/12/2022 - 11:05

Sylwester z błotem i deszczem? Takie prognozy szykują na ten tydzień dla Nowego Sącza

Nie o takiej końcówce roku marzyliśmy. Zamiast białego puchu sypiącego się nam na głowy, od rana uciekamy przed kroplami deszczu. Białych świąt w tym roku nie było… Synoptycy nie mają też dobrych wieści jeśli chodzi o Sylwestra.

Zobacz również: Smogowa czapa nad Nowym Sączem. Trudno coś dostrzec…

We wtorek, 27 grudnia, na termometrach w Nowym Sączu zobaczymy maksymalnie 5 stopni Celsjusza. Odczuwalną temperaturę będzie jednak obniżał wiatr, wiejący ze średnią prędkością do 20 kilometrów na godzinę. Porywy wiatru mogą dziś osiągnąć prędkość nawet do 40 kilometrów na godzinę.

Noc z wtorku na środę również będzie pochmurna. Nad ranem w środę, 28 grudnia, przywita nas ujemna temperatura. Wskaźniki termometrów pokażą 3 kreski na minusie w Nowym Sączu. Przez dzień powinno być słonecznie z niewielkim zachmurzeniem, a temperatura wzrośnie do 5 stopni Celsjusza.

Czwartek, 29 grudnia, przyniesie nam natomiast mgły. Według synoptyków zamglenie utrzyma się praktycznie przez cały dzień. W czwartek termometry pokażą po południu nawet 7 stopni na plusie. W nocy z czwartku na piątek możemy spodziewać się dużo chmur i temperatury nie przekraczającej 2 stopni Celsjusza.

Inni czytali także: W Boże Narodzenie wybrał się samotnie w góry. Spotkało go coś strasznego

Taka pogoda utrzyma się przez prawie cały piątek, 30 grudnia. Synoptycy zapowiadają też przelotne opady deszczu. Niewielkich przejaśnień możemy spodziewać się popołudniu. Słupki termometrów przez dzień podskoczą do 7 stopni na plusie w Nowym Sączu.

Sobota, 31 grudnia, przyniesie nam więcej przejaśnień i większe temperatury. Sylwester będzie w tym roku naprawdę ciepły. Wskaźniki termometrów dobiją do 10 stopni na plusie. Niedzielny poranek, 1 stycznia, może nam za to przynieść dużo mgieł. ([email protected], fot. SKS)
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu