Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 3 grudnia. Imieniny: Hilarego, Franciszki, Ksawery
09/12/2022 - 14:50

Sylwester w Nowym Sączu. Nie będzie megagwiazdy, ale…

Nowy Sącz nie będzie należał w tym roku do tych miast w Polsce, w których z powodu „zaciskania oszczędzającego pasa” nie będzie hucznej zabawy sylwestrowo-noworocznej na miejskim rynku. W Nowym Sączu taka zabawa będzie, ale skromniejsza niż w latach poprzednich. Podobnie, jak w zeszłym roku nie będzie megagwiazdy.

Czytaj także: Nieczysty Nowy Sącz. Nie dodaje to splendoru miastu [ZDJĘCIA]

W tym roku Rada Miasta na organizację zabawy sylwestrowo-noworocznej przeznaczyła 80 tysięcy złotych. Nowosądeczanie i przyjezdni goście będą mogli spotkać się w sylwestrowo-noworoczną noc tradycyjnie na płycie rynku przed ratuszem, ale tegoroczna zabawa będzie nieco skromniejsza.

Tradycyjnie o północy prezydent miasta złoży nowosądeczanom życzenia noworoczne. Niewykluczone, że dołączy się do nich również prałat bazyliki św. Małgorzaty ks. dr Jerzy Jurkiewicz.

W tym roku na płycie rynku będzie duża zabawa z DJ - em. Będzie też poczęstunek od prezydenta miasta

- Rok, którego będziemy żegnać już za kilka tygodni był rokiem bardzo ciężkim – mówi prezydent Ludomir Handzel. – Pojawiła się w Europie prawdziwa wojna. Będziemy wszyscy zabiegali o to, żeby pojawił się pokój w nowym roku. Oby tak się stało. Czego życzę sobie oraz wszystkim mieszkańcom.

Czytaj także: List czytelniczki: awantura o... psią kupę

Dla Nowego Sącza kolejny rok – 2023 będzie bardzo trudny. Pierwszy raz od trzydziestu lat samorząd ma obcięte środki o trzydzieści milionów z dochodów własnych. Dodatkowo na samorząd zostały nałożone nowe zadania, na które miasto nie otrzymało finansowania.

- Czeka nas ostry reżim finansowy w następnych latach – dodał prezydent.

[email protected], fot. Adrian Maraś.
Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu