Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 lipca. Imieniny: Danieli, Irwina, Małgorzaty
23/07/2018 - 14:10

Świństwo? Chamstwo? Bezczelność? Głupota? Arogancja?

Dziś w naszej powiększającej się stale dzięki Czytelnikom galerii kolejne „święte krowy”, których naszym zdaniem absolutnie nic nie tłumaczy – ich bezczelność i brak wyobraźni zagraża innym. Nic dodać, nic ująć.

Zdjęcie, które otrzymaliśmy od pana Tomasza Wańczyka, choć nie jest pierwszym tego typu– i tak nas zaskakuje. Ulica Kochanowskiego nie jest może na co dzień najruchliwszą ulicą w mieście, ale teraz gdy zamknięto ruch na skrzyżowaniu pod zamkiem ilość jeżdżących aut zdecydowanie wzrosła.

Zobacz też: "Święte krowy" blokują wyjazd z remizy. Strażacy czują się bezradni

Druga rzecz, są wakacje. Dzieciaki spędzają mnóstwo czasu na świeżym powietrzu. One są mniej zdyscyplinowane niż zwykle, a kierowcy przez korki tracą cierpliwość – mieszanka wybuchowa, dla której zastawione przejście dla pieszych może się okazać wyjątkowo skutecznym zapalnikiem.

Zobacz też: Buda jest, koła są, prawko pewnie też, ale gdzie został mózg?

Następna fotografia nie mieści się w naszej dotychczasowej klasyfikacji. Poziom arogancji i chamstwa odbiera nam chęć jakiegokolwiek komentowania. Jeden nieuprawniony kierowca zabrał dwa miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych. Fotka została wykonana koło Biedronki na tzw. Boconiu, przy ul. Zdrojowej.

Gdy ktoś zaparkuje może niezgodnie z przepisami, ale bacząc na bezpieczeństwo innych – każdy z nas jest gotów przymknąć oko. Ale gdy robi to w taki sposób, jak widać na zdjęciu, to nie ma zmiłuj – trzeba dzwonić po  Straż Miejską lub policję. Tyle.

Uważacie, że mundurowi zlekceważą takie zgłoszenie? Jak przydarzy się Wam coś takiego- piszcie, na pewno sprawą się zajmiemy.

ES [email protected] Fot.: CzytelnicyDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)