Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 26 stycznia. Imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny
20/11/2019 - 18:25

Świniarsko: idzie kanalizacja – zamykają drogę a koniec prac dopiero w 2020 roku

Mieszkańcy Świniarska w gminie Chełmiec z niecierpliwością czekają na zakończenie prac przy kładzeniu nowej sieci kanalizacyjnej. Ale już wiadomo, że inwestycja skończy się dopiero w 2020 roku, czyli z wielomiesięcznym opóźnieniem. Dziś uprzedzamy o kolejnych utrudnieniach w ruchu związanych z jej realizacją.

Zobacz też:Kiedy most św. Kingi znów rozbłyśnie? Zapytajcie złodziei

W ślad za poczynioną kilka miesięcy temu deklaracją radny Jakub Ledniowski na bieżąco monituje postępy w budowie kanalizacji w Świniarsku i przekazuje informacje związane z utrudnieniami w ruchu drogowym związanymi z kładzeniem kolejnych odcinków instalacji. Radny informacje pozyskuje z pierwszej ręki, bo od kierownika budowy. W ślad za ostatnią rozmową komunikat.

- (…) prace związane z budową kanalizacji po drugiej strony drogi powiatowej od jutra (czwartek 21 listopad – dop. red.) rozpoczną się naprzeciwko szkoły, obok byłego baru „Jagódka". Droga od tego miejsca do skrzyżowania w kierunku stadionu będzie całkowicie zamknięta – informuje Ledniowski, który też mieszka w Świniarsku.

Zobacz też:Uwaga na uszkodzony most! Ograniczenie tonażu w drodze do Kamionki Wielkiej

Kolejna ważna informacja - objazd wyznaczono w kierunku „dębu”. Prace będą postępować stopniowo w kierunku skrzyżowania drogi „Do stadionu". Szczegóły ilustruje załączona mapka.

Przy okazji przypomnijmy – wymiana wadliwej kanalizacji w miejscowości Świniarsko miała zakończyć się w maju 2019, ale prace ciągle się przedłużają i już wiadomo, że po jednej stronie drogi powiatowej przebiegającej przez sołectwo zakończone zostaną dopiero w przyszłym roku. Głównym powodem jest czasochłonność procedur związanych z uzyskaniem kolejnych zgód i pozwoleń. Dobra wiadomość jest taka, że jeśli pozwolą na to warunki atmosferyczne w tym roku inwestycja zostanie zakończona po stronie kościoła parafialnego.

ES e.stachura@sadeczanininfo Fot.: Jakub LedniowskiDziękujemy za przesłanie błędu