Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
22/10/2019 - 15:10

Świniarsko: drogi po wałach wyasfaltować nie można. Dlaczego?

Wracamy do tematu, który już poruszaliśmy w naszych publikacjach. Gmina wyremontowała ulicę Gajową łączącą chełmieckie osiedle Gaj ze Świniarskiem, ale mieszkańcy tego sołectwa oczekują również remontu drogi po tzw. wałach. Tu na pomoc gminy liczyć nie mogą?

O dobiegającym końca wyczekiwanym remoncie ulicy Gajowej pisaliśmy w publikacji Chełmiec: Gajowa prawie gotowa, ale nie do końca zadowala miejscowych

- Chodnik jest, ale jak przebiega i gdzie się kończy? W Gaju skręca na Osiedle Zielony Gaj i kończy się na granicy tego osiedla. W Świniarsku, nawet nie dochodzi do drogi głównej przy wale w Świniarsku. Od Gaju do szkoły w Świniarsku młodzież nadal ucieka do rowów. Gdzie jest pani sołtys, radni? – grzmiał przy okazji mieszkaniec Świniarska.

Okazuje się, że radni już ten temat „wzięli na tapetę”. Jakub Ledniowski złożył nawet interpelację i zwrócił się do gminy z wnioskiem o położenie tu asfaltu albo wybetonowanie tej nitki. – Droga ta od wielu lat jest użytkowana przez mieszkańców i ciągle wymaga napraw, ze względu na coraz bardziej rozbudowującą się okolicę – podkreśla radny. – W ostatnim czasie droga została posypana klińcem, co tylko doraźnie pomogło przejeżdżać po niej bez większych utrudnień. Na chwilę obecną stan praktycznie wrócił do poprzedniego. Jest konieczne, aby droga istniejąca od wielu lat, która prowadzi do coraz większej liczby mieszkańców została gruntownie zmodernizowana – podsumowuje samorządowiec.

Co na to władze gminy? Nie mamy optymistycznych wieści. Odpowiedź dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Bogumiły Aszklar – Lelito nie pozostawia złudzeń. – (…) Gmina Chełmiec nie posiada tytułu własności przedmiotowej nieruchomości.

A przypomnijmy, że zgodnie z dyscypliną finansów publicznych samorząd nie może inwestować na gruncie, który do niego nie należy.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)