Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 27 lutego. Imieniny: Gabrieli, Liwii, Leonarda
06/12/2021 - 10:20

Święty Mikołaj zaskoczył dzieciaki. Przyjechał do nich na koniu [ZDJĘCIA]

3 i 6 grudnia to dwie bardzo ważne daty. Każde dziecko wie, że 6 grudnia odwiedza nas brodaty święty, rozdający prezenty. Rokrocznie 3 grudnia świętujemy natomiast Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Święty Mikołaj wykorzystał tę okazję, żeby odwiedzić dzieci z ośrodka w Grybowie oraz w Stróżach. Podopieczni byli tym bardziej zachwyceni, że Mikołaj zamiast z reniferami, przyjechał na koniu.

Zapowiedź akcji można było znaleźć na naszym portalu: Święty Mikołaj znowu odwiedzi dzieciaki. Przyjedzie do nich na koniu

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 roku i przypada rokrocznie 3 grudnia. Pamiętamy wtedy o wszystkich, którzy zmagają się z niepełnosprawnościami. Jest to też dzień promowania praw takich osób.

Święty Mikołaj w tym roku wykorzystał tę okazję, żeby odwiedzić podopiecznych Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego „Iskierka” w Grybowie oraz ośrodek w Stróżach. Brodaty święty przyjechał do nich wraz ze swoimi pomocnikami na koniach i obdarował ich prezentami.

- Podopiecznymi placówek „Iskierka” są dzieci i młodzież z niepełnosprawnościami. Wychowankowie realizują zalecenia z orzeczeń o potrzebie kształcenia specjalnego oraz zajęć rewalidacyjno-wychowawczych poprzez udział w zajęciach specjalistycznych oraz rewalidacyjnych takich jak zajęcia rehabilitacji, logopedii, neurologopedii, psychologii czy integracji sensorycznej – tłumaczy Karolina Gruca, zastępca dyrektora placówki i dziękuje Mikołajom, którzy przynieśli podopiecznym dużo uśmiechu i radości.

Sprawcami prezentowego zamieszania byli pracownicy stajni konnej Imperium z miejscowości Stróże. Miko(ń)łajki nie mogłyby się udać gdyby nie zaangażowanie Michała Króla, Maksymiliana Poręby, Elżbiety Dziedzic i Krzysztofa Nosala – właściciela stajni. Wcześniej przeprowadzali oni zbiórkę pieniędzy, które przeznaczyli na zakup świątecznych paczek dla niepełnosprawnych dzieci. ([email protected], fot. Centrum Edukacyjno- Terapeutyczne „Iskierka”- Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Grybowie)

Święty Mikołaj zaskoczył dzieciaki. Przyjechał do nich na koniu
Święty Mikołaj w tym roku odwiedził podopiecznych Centrum Edukacyjno-Terapeutycznego „Iskierka” w Grybowie oraz ośrodka w Stróżach. Brodaty święty przyjechał do nich wraz ze swoimi pomocnikami na koniach i obdarował ich prezentami. (Fot. Centrum Edukacyjno- Terapeutyczne „Iskierka”- Ośrodek Rewalidacyjno - Wychowawczy w Grybowie)


Dziękujemy za przesłanie błędu