Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 22 marca. Imieniny: Bogusława, Jagody, Katarzyny
06/12/2017 - 19:55

Święty Mikołaj po Nowym Sączu jeździł autobusem. Kierował elf

Tradycyjnie, jak co roku w dniu 6 grudnia w wielu Polskich miastach można było spotkać Świętego Mikołaja. W Nowym Sączu sympatyczny przybysz z Laponii wraz ze swoimi pomocnikami, jeździł dzisiaj autobusem MPK i częstował współpasażerów słodyczami.

Mikołaja można było spotkać w świątecznie udekorowanym zabytkowym Jelczu, który po sądeckich ulicach woził pasażerów na liniach 7 oraz 23. Do prowadzenia miejskiego autobusu delegowano wykwalifikowanego elfa z ekipy świętego, natomiast śnieżynki towarzyszyły mu przy obdarowywaniu wszystkich pasażerów smakołykami.

- Świetny pomysł, niby proste rozwiązanie, a jak sympatyczna w dzień Świętego Mikołaja staje się podróż z pracy do domu - powiedział nam pan Krzysztof, jeden z pasażerów. Wtórowała mu pani Maria. - Specjalnie wybrałam się na przejażdżkę, bardzo miła atrakcja dla nas podróżnych. Takie urozmaicenie trasy to ja rozumiem - powiedziała.

Akcja z Mikołajem w autobusie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacja została zapoczątkowana w ubiegłym roku i sądząc po ogromnym zainteresowaniu spotkaniem z Mikołajem w zabytkowym Jelczu, będzie powtórzona w grudniu 2018.

 Fot. Adrian Maraś Tekst: [email protected]

Mikołajowy przejazd MPK
Święty Mikołaj dzisiaj podrózował miejskim autobusem.


Dziękujemy za przesłanie błędu