Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 29 września. Imieniny: Michaliny, Michała, Rafała
27/12/2018 - 02:00

Święta, święta i..., a gdzie wybrać się na Sylwestra? Szykuje się świetna zabawa

Boże Narodzenie, to najbardziej rodzinne święta. To czas spotkań z bliskimi i przyjaciółmi, to czas wyciszenia, zwolnienia, choćby na kilka dni tempa życia. Część osób, choć to czas świąteczny snuje już plany sylwestrowe.


Organizatorzy zabaw sylwestrowych prześcigają się od kilku tygodni w ofertach, kuszą atrakcjami, które wypełnią sylwestrowo-noworoczną noc.

Sądeczanie, którzy wybiorą zabawę w plenerze na płycie rynku będą żegnali stary 2018 rok i witali nowy rok 2019 razem z Urszulą, artystką, która w tym roku świętuje 35-lecie na muzycznej scenie.

Mieszkańcy będą bawili się przy największych przebojach Urszuli: „Dmuchawce, latawce, wiatr”, „Rysa na szkle”, „Na sen”, „Konik na biegunach”, czy „Malinowy król”. Urszula zaśpiewa też, z pewnością” swoje nowe utwory.

Artystka świętuje w tym roku 35 lat pracy artystycznej. Piosenkarka i autorka tekstów ma ogromną rzeszę fanów w całej Polsce. Jej przeboje śpiewa już kolejne pokolenie.

Zabawa sylwestrowa na płycie sądeckiego rynku rozpocznie się o godz. 22.30. Na nowosądeckim Rynku wystąpią także inni artyści: Jan Stosur oraz zespołu Ble Ble.

Sylwester zakończy się tradycyjnie pokazem sztucznych ogni. Miasto wyda w tym roku na organizację sylwestrowej zabawy 180 tysięcy złotych z budżetu. Sądeczanie muszą się jednak liczyć w Sylwestra i Nowy Rok z utrudnieniami. W związku z plenerową zabawą będzie wtedy obowiązywała zmiana organizacji ruchu na ulicach Nowego Sącza.


Jak będzie wyglądała?

Wstrzymany będzie ruch i wjazd na rynek z ulic: Lwowskiej, Wyszyńskiego. Zablokowane będą także ulice przylegające do płyty rynku od frontu i boków ratusza (bez odcinka z tyłu ratusza) Ruch będzie wstrzymany 31 grudnia, od godz. 22.30 do 1 stycznia do godziny 1:00 (czas zakończenia sylwestrowej zabawy).

Ponadto wstrzymany będzie wjazd na rynek z ulicy Kazimierza Wielkiego od godziny 23:55 31 grudnia do godziny 0:15 1 stycznia 2019 roku. Utrudnienia te związane są przygotowaniami do pokazu sztucznych ogni.
 

Ograniczenia w ruchu nie dotyczą pojazdów: policji, straży pożarnej, pogotowia ratunkowego (lub innych podmiotów działających w zakresie zabezpieczenia medycznego), straży miejskiej, pozostałych służb mundurowych, służb ochrony imprezy masowej oraz organizatora imprezy masowej i jego podwykonawców.

[email protected] sadeczanin.info, źródło: UM w Nowym Sączu, fot. UM w Nowym Sączu, arch. Sadeczanin.info (zdjęcia ilustracyjne).


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe