Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 27 września. Imieniny: Damiana, Mirabeli, Wincentego
01/08/2020 - 11:15

Święta krowa tak zaparkowała, że włos się jeży, ale ukarać jej nie można?

Znalezienie w centrum Nowego Sącza wolnego miejsca dla auta graniczy z cudem i kiedy ktoś czasem zaparkuje na „świętą krowę”, może liczyć na rozgrzeszenie. Ale pod marketami nie można narzekać. Zmieści się każdy. Widać jednak są tacy, którzy parkowanie z rozmachem mają we krwi.

Każde miejsce do parkowania w ciasnym centrum Nowego Sącza jest na wagę złota. Ale wśród kierowców nie brak egoistów. Takich z determinacją tropią internauci. Do sieci trafiła kolejna „święta krowa”, która zaparkowała z prawdziwym rozmachem.

A co mi tam. Miejsca pełno, ale lepiej na przejeździe zostawię. Nie będę sobie będę żałować! - zdaje się mówić kierowca.

Swoją bezmyślnością może doprowadzić do nieszczęścia. Czy święte krowy mogą się czuć bezkarnie?

Teraz za niechlujne parkowanie grozi 100 złotych mandatu i jeden punkt karny.  Jakiś czas temu grupa posłów wniosła interpelację w sprawie wyższych kar dla tych kierowców, którzy zajmują więcej niż jedno miejsce parkingowe.

W prawie o ruchu drogowym jest zapis mówiący o tym, że "pojazd jest usuwany z drogi na koszt właściciela w przypadku pozostawienia pojazdu w miejscu, gdzie jest to zabronione i utrudnia ruch lub w inny sposób zagraża bezpieczeństwu”. Jednak jego egzekwowanie wcale nie jest takie oczywiste.

- Trzeba byłoby uznać, że zajęcie drugiego miejsca parkingowego jest utrudnieniem ruchu. To jednak bardzo daleko idąca interpretacja przepisu – pisze  serwis autokult.pl.

[email protected] fot. FacebookDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe