Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 października. Imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
17/04/2017 - 20:25

„Święta krowa" nie chce zabić. Jej po prostu nie stać na abonament?

Już otrzymaliśmy kilka emaili w ramach naszego cyklu „Z dziką rozkoszą wskażemy miejsca nieprzyjazne matkom”. Zaczynamy od takiego, z którym polemizować się po pierwsze nie da, a który trafia w sedno problemów wielu mam z wózkami i osób, które same na wózkach się poruszają.

Zobacz też: Z dziką rozkoszą wskażemy miejsca nieprzyjazne matkom. Piszcie i dzwońcie: gdzie czyhają pułapki?

List przytaczamy w całości:

W ramach akcji "święte krowy" oraz w odniesieniu do artykułu „Z dziką rozkoszą wskażemy miejsca nieprzyjazne matkom” chciałbym napisać swoje spostrzeżenia i jednocześnie opublikować kilka zdjęć.

Po pierwsze częściowo popieram akcję, bo jak widać jest masa kierowców, którzy nie tylko łamią przepisy parkując na zakazach, ale przede wszystkim narażają pieszych na duże niebezpieczeństwo czego przykładem są poniższe zdjęcia.

Często przejeżdżam ulicą, na której zrobiłem te zdjęcia, proszę zauważyć, że żeby przejść obok tych samochodów trzeba zejść na jezdnię, tam jest łuk i niewiele trzeba, aby było nieszczęście.

Jest jednak druga strona medalu. Proszę mi powiedzieć co mają zrobić kierowcy, którzy np. pracują w okolicach centrum lub w samym Rynku. O nich nikt nie myśli za to jest okazja zarobić kasę na mandatach. Ktoś zaraz pewnie powie "kup sobie abonament" jednak proszę sobie przeliczyć, ile się zarabia w Sączu i jakie są złodziejskie stawki abonamentu w strefie A.

Nie dziwię się osobom zarabiającym na chleb, że nie wydadzą jednej czwartej swojej pensji na parkingi. Niech Nowak zrobi parking lub abonament za symboliczną złotówkę dla osób, które udokumentują, że są zatrudnieni w centrum, a myślę, że co najmniej 98% tzw. świętych krów z Rynku zniknie.

Zobacz też: Obiecałam sobie, że komuś w końcu przerysuję karoserię…

Przy okazji żeby zobrazować niewtajemniczonym rangę problemu z opłatami za abonament podajemy obowiązujące w Nowym Sączu stawki:

Abonament typu “A”: na jeden miesiąc - 140,00 zł, na pół roku - 670,00 zł, na rok - 1100,00 zł

Abonament typu “B”: na jeden miesiąc -70,00 zł, na pół roku - 330,00 zł, na rok - 580,00 zł

Abonament typu “Z”: na jeden miesiąc - 300,00 zł, na pół roku - 1 400,00 zł, na rok - 2 500,00 zł

Opłata za parkowanie na zastrzeżonym stanowisku postojowym (koperta), w strefie „A” i „B”

wynosi: za jeden miesiąc - 500,00 zł, za pół roku - 2 400,00 zł,  za rok - 4 000,00 zł

Zgadzacie się z autorem listu? Czy rzeczywiście stawki za abonament są niewspółmiernie wysokie do sądeckich zarobków? Czy to usprawiedliwia tych, którzy narażają innych uczestników ruchu na niebezpieczeństwo? A może to zwykła bezmyślność i wygodnictwo? 

Zgodnie z deklaracją wszystkie emaile z Państwa uwagami odnośnie miejsc nieprzyjaznych opublikujemy. O kolejności decydować będzie to, jak szybko gospodarze tych miejsc ustosunkują się do zastrzeżeń. Chcemy by akcja przyniosła rzeczywisty skutek a do tego trzeba dialogu właśnie ze wspominanymi gospodarzami.

ES [email protected] Fot.: Czytelnik 

„Święta krowa" nie chce zabić. Jej po prostu nie stać na abonament


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)