Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
31/03/2017 - 16:40

Stypendium Fundacji Sądeckiej za trzy tytuły finalisty

Michał Szewczyk, uczeń pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Mari Skłodowskiej-Curie w Starym Sączu, to jeden z wielu młodych zdolnych ludzi, którzy co roku otrzymują Stypendium im. Braci Potoczków.

Pomysłodawcą stypendium jest Zygmunt Berdychowski. W ten sposób Fundacja Sądecka od 1992 roku wspiera zdolną młodzież. Z pomocy finansowej skorzystało już prawie 4700 uczniów, a łączna wartość stypendiów przekroczyła aż 4 mln zł. Pod tym względem Fundacja Sądecka nie ma sobie równych w regionie, a może nawet w całej Małopolsce.

Czytaj: Sądecki Diament: Ta młodzież o historii Sądecczyzny wie niemal wszystko

– To już mój drugi rok ze Stypendium im. Braci Potoczków. Udało mi się je uzyskać za trzy tytuły finalisty konkursów kuratoryjnych: dwóch historycznych i jednego z wiedzy o społeczeństwie, jeszcze w gimnazjum – mówi Michał Szewczyk, uczeń pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu.

Zobacz: Sądeckie Młode Talenty: Finaliści nie zawiedli. Królowała klasyka [ZDJĘCIA]

Na co przydało się Stypendium im. Braci Potoczków?

– Przede wszystkim pomoce naukowe, zwłaszcza książki. Jeśli nie były to pozycje dotyczące historii i informatyki, to chętnie sięgałem po literaturę fantasy, którą lubię czytać – dodaje Michał. Starosądeczanin chciałby w przyszłości zostać... lekarzem. Tak więc widać, że spectrum jego zainteresowań jest bardzo rozległe.

Czytaj: Filip Oleksy, Mateusz Garwol i ich zwycięski robot - Nowy Sącz Nowe Technologie

O stypendium można się starać co roku na przełomie września i października, składając odpowiednie podanie i załączniki. Dodatkowo Stypendia im. Braci Potoczków są również nagrodami w trzech konkursach organizowanych w ramach projektu Sądecki Diament: Mój Region – Moja Duma, Moje Miasto – Moja Duma; Nowy Sącz – Nowe Technologie oraz Sądeckie Młode Talenty.

(JB), fot. JBDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe