Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 22 października. Imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłšwa
28/01/2013 - 06:00

Stypendium Braci Potoczków daje możliwość rozwijania pasji

Rozmowa z tegoroczną stypendystką Funduszu im. Braci Potoczków – Aleksandrą Baka, uczennicą I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Długosza w Nowym Sączu.
 W jaki sposób zostałaś beneficjentką Funduszu Stypendialnego im. Braci Potoczków?
- O tym, aby starać się o stypendium pomyślałam właściwie w ostatniej chwili, kiedy termin składania wniosków już mijał. Szybko skompletowałam jednak dokumenty i udało się. O stypendium starałam się po raz pierwszy i je otrzymałam. Dla mnie to forma wsparcia, możliwość rozwijania siebie i swoich pasji, także pomoc finansowa.

Wiesz już na co przeznaczysz otrzymane środki?

- Pierwszą transzę stypendium odłożyłam. Tak samo będzie, kiedy otrzymam kolejne środki ponieważ bardzo chciałabym pojechać na kurs filmowy na Warszawską Akademię Filmową.

Kino, film to Twoja pasja?

- Z tym wiąże swoją przyszłość, a kurs pozwoli mi zdobyć dodatkową wiedzę. Poza tym chcę spróbować swoich sił, chcę zobaczyć jakie mam możliwości w tym zakresie.

Masz jeszcze jakieś zainteresowania poza filmem?
- Zajmuję się gazetką szkolną w I Liceum Ogólnokształcącym. Od początku roku jestem jej redaktor naczelną. Staram się rozwijać to nasze pisemko, aby inni mogli rozwijać swoje pasje. W naszej szkole jest sporo uczniów, którzy wiążą swoją przyszłość z zawodem dziennikarza. Sama nie mam takiego zamiaru, ale staram się umożliwić to innym.

Udaje się pogodzić pasję z nauką?
- Muszę przyznać, że jest ciężko, ale jakoś daję radę. W tym semestrze udało mi się uzyskać średnią 4,7. Tak więc przy odpowiednim planowaniu da się to pogodzić.

Zostaje Ci choć odrobina czasu na rozrywkę?
- Niewiele, ale staram się znaleźć czas na naukę, pasję i rozrywkę.

(KB)
fot. JB


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)