Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 29 lutego. Imieniny: Antoni, Oswalda, Romana
28/04/2017 - 16:05

Studenci ze Wschodu buszowali po Nowym Sączu. Co wypatrzyli?[ZDJĘCIA]

Zanim przyjechali do Nowego Sącza, szukali zdjęć w internecie. Nabrali przekonania, że to mała senna miejscowość na obrzeżach Polski. Taki obraz naszego miasta mieli studenci z Ukrainy, Białorusi oraz Mołdawii. Kiedy się tu zjawili zachwyciła ich starówka i górski krajobraz.

Młodzi obcokrajowcy ze Wschodu przyjechali do Nowego Sącza na zaproszenie Fundacji Promocji Nauki i Kreatywności. Ruszyli w miasto i pokusili się o zrobienie zdjęciowej impresji tych miejsc, które w sposób szczególny ich zaciekawiły.

- Po przyjeździe do Nowego Sącza, zobaczyliśmy zupełnie inny obraz miasta. Ujrzeliśmy przepiękną, europejską architekturę miasta, otoczonego dookoła malowniczymi górskimi krajobrazami - mówią Dasza, Katia i Kristina. - to zachwycające „wow”!- Możemy śmiało stwierdzić, że po zwiedzeniu tego wspaniałego miasta – żadna fotografia nie oddaje piękna tego miejsca, które mieliśmy okazje zobaczyć na własne oczy.

Studenci z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii przyznają, że ich wiedza na temat tej części Polski jest znikoma. Teraz mają o Nowym Sączu nieco inne wyobrażenia.

- Pobyt w tym urokliwym mieście, utwierdziły nas w przekonaniu, że to właśnie dzięki takim małym, urokliwym miastom Polski można zrozumieć i poczuć prawdziwą atmosferę tego kraju - dodają studenci.

Oprócz sądeckiego Rynku oraz Ratusza, szczególne wrażenie na obcokrajowcach wywarły Bazylika Św. Małgorzaty i ruiny sadeckiego zamku.

  (ami)

Nowy Sącz okiem zagranicznych studentów
Zachwyciła ich nowosądecka starówka i górskie krajobrazy


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020