Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
19/06/2020 - 12:30

Strażacy z OSP Korzenna Centrum mają nowy wóz! Zaglądamy do środka

Od niedawna jednostka OSP Korzenna Centrum może pochwalić się zupełnie nowym pojazdem, zakupionym w ramach dotacji na ten cel z budżetu gminy w wysokości 16 tysięcy złotych.

Podczas jednej z ostatnich sesji radni podjęli uchwały dotyczące udzielenia pomocy finansowej jednostkom Ochotniczej Straży Pożarnej w Jasiennej, Janczowej, Lipnicy Wielkiej, Siedlcach, Wojnarowej, Mogilnie i w Korzennej-Centrum. W przypadku tej ostatniej dotacja miała związek z planowanym zakupem samochodu.

Jednostka wzbogaciła swoje wyposażenie o lekki samochód bojowy – Mercedes Sprinter z napędem na cztery koła. - Pojazd posiada między innymi wysokiej jakości pompę do podawania wody z dużych zbiorników, agregat prądotwórczy, maszt oświetleniowy, węże strażackie, zestaw do udzielania pierwszej pomocy, piłę motorową i sorbenty używane do usuwania substancji ropopochodnych, olejów, paliw i innych cieczy niebezpiecznych dla środowiska – mówi Tomasz Oracz, naczelnik OSP Korzenna Centrum.

Czytaj też: Ponad 230 tysięcy dotacji dla jednostek OSP z Korzennej! Strażacy kupią nowy wóz

Samochód może pomieścić 9 osób. Jego wykorzystanie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych będzie zależało od bieżących potrzeb.

k.kos@sadeczanin.info, fot. Tomasz Oracz

Strażacy z OSP Korzenna Centrum mają nowy wóz! Zaglądamy do środka
Fot. Tomasz Oracz


Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020