Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
21/06/2021 - 13:50

Strażacy z Niskowej też pomagają pogorzelcom z Nowej Białej

Już wczoraj wieczorem strażacy z OSP w Niskowej zakończyli akcję zbierania darów dla mieszkańców dotkniętych pożarem w miejscowości Nowa Biała.

Rozmawialiśmy z Naczelnikiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Niskowej Grzegorzem Smoleniem, inicjatorem tego pomysłu.

- Przy współpracy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Maniowach dary zostały przekazane osobom potrzebującym. Byliśmy na miejscu i jedynie z czym możemy się z podzielić jest to, że zdjęcia nie oddają nawet w ułamku ogromu tragedii tych mieszkańców, to miejsce, ten zapach w obliczu tej tragedii zostanie z nami na długo - mówią nam strażacy.

Zobacz też: #Lachy#dlaGórali - pomóżmy naszym sąsiadom

- Nie da się tego tak po prostu opisać. Akcja ruszyła spontanicznie ale jako strażacy wiemy że liczy się czas. I choć że nie braliśmy bezpośredniego udziału w tym zdarzeniu to zwłaszcza taka pomoc jest wymierna kiedy jest przeprowadzona jak najszybciej. Dlatego wam drodzy mieszkańcy chcieliśmy serdecznie podziękować, że nie pozostajecie obojętni na wezwanie w potrzebie drugiego człowieka. Dziękujemy wszystkim.

Choć przedstawiciele władz deklarowali daleko idącą pomoc, rodziny pogorzelców są wciąż w trudnej sytuacji, bowiem żaden system prawny i urzędniczy nie jest tak szybki jak reakcja ludzkich serc. Tu każda pomoc jest na wagę złota. Trzeba działać tu i teraz (P.B.)

Strażacy z Niskowej pomagają pogorzelcom z Nowej Białej
20 czerwca 2021


Dziękujemy za przesłanie błęduMiesięcznik Sądeczanin sierpień 2021