Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
15/09/2018 - 16:10

Strażacy opanowali potężny pożar stolarni w Jurkowie [AKTUALIZACJA]

W Jurkowie w gminie Dobra wybuchł dzisiaj przed południem potężny pożar w miejscowej stolarni. Akcja gaśnicza trwała wiele godzin. Trwa już dogaszanie tego, co zniszczył ogień. Jakie są straty? Na razie trudne do oszacowania

Dyżurni Komendy Powiatowej PSP w Limanowej otrzymali wezwanie o pomoc około godz. 11. W Jurkowie, niewielkiej miejscowości na Limanowszczyźnie, z nieznanych do tej pory przyczyn wybuchł pożar w stolarni.

Gdy pierwsi ratownicy przyjechali na miejsce zdarzenia okazało się, że ogniem jest objęta cała stolarnia. Żywioł zagrażał domowi znajdującemu się w niewielkiej odległości o płonącej stolarni.

W akcji gaśniczej udział biorą strażacy zawodowi z Komendy Powiatowej PSP w Limanowej, strażacy - ochotnicy z gminy Dobra i innych miejscowości z gmin sąsiednich. Na miejscu są między innymi strażacy z OSP z Podłopienia oraz Tymbarku, a także Łostówki i Łętowego.

Do Jurkowa dotarli też strażacy z Krakowa, którzy przyjechali ze specjalnym kontenerem posiadającym potężną sprężarkę, dzięki której na miejscu są uzupełniane butle tlenowe, w których we wnętrzu i na zewnątrz stolarni pracują ratownicy.

- Pożar jest już zlokalizowany i opanowany - mówi dyżurny Komendy Powiatowej PSP w Limanowej. - Płonął budynek stolarni i magazyny. Jest to budynek o powierzchni około 300 metrów kwadratowych. Na szczęście udało się obronić pobliski budynek mieszkalny. Na miejscu pożaru działa obecnie trzynaście jednostek straży pożarnej, czyli 45 strażaków.

Na szczęście nie ma informacji o osobach poszkodowanych

Akcja dogaszania pożaru i rozbiórki nadpalonych elementów może potrwać do wieczora.

AKTUALIZACJA

Zadzwoniliśmy do dyżurnego Komendy Powiatowej PSP w Limanowej i dowiedzieliśmy się, że jeszcze strażacy dogaszają to, co zniszczył ogień?. Straty są, na razie trudne do oszacowania.

[email protected] info, Fot. Facebook / OSP Dobra.

Pożar stolarni w Jurkowie
Pożar stolarni w Jurkowie


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)