Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 10 grudnia. Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
30/09/2023 - 12:00

Strażacy ochotnicy i szaleni emeryci zrobili to razem w Piwnicznej [ZDJĘCIA]

Są najbardziej niezawodni, kiedy ktoś jest w opałach. Niezawodni, kiedy trzeba ratować ludzkie życie z płomieni, powodzi, czy podczas wypadków, ale też, kiedy ktoś ma zmartwienie, takie jak zatrzaśnięte drzwi, czy ukochany kot, który nie potrafi zejść z drzewa. W stwierdzeniu, że strażak jest dobry na wszystko, nie ma ani odrobiny przesady. Tak też było podczas Festiwalu Biegowego. Bez pomocy strażaków ochotników ta gigantyczna impreza by się nie udała. Swoje zasługi miał też sądecki Klub Szalonych Emerytów. Jednym i drugim organizatorzy Festiwalu dziękowali podczas spotkania w Niskowej.

Impreza  dla kilku tysięcy uczestników bez służb ratowniczych? Tego nie można sobie wyobrazić. O bezpieczeństwo biegaczy na górskich trasach Festiwalu Biegowego w Piwnicznej  dbało kilkuset strażaków z ochotniczych jednostek Sądecczyzny.

Podczas  towarzyskiego spotkania w Niskowej  usłyszeli podziękowania od organizatorów imprezy.

Bez was zadbanie o bezpieczeństwo sportowców by się to nie udało. Zawsze można na was liczyć - mówił Jerzy Bochyński z Fundacji Festiwal Biegów.

- Zabezpieczaliśmy  jedną z tras. To co prawdo standardowe działanie, ale  naszej pracy towarzyszyła świetna atmosfera – mówi Dawid Łabuda  z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Podegrodziu. – To było naprawdę fajne przeżycie – dodaje jego kolega z jednostki Łukasz Bodziony. - Kibicowałem biegaczom. Wiem, jaki to wysiłek, bo dwa lata temu sam startowałem na dystansie dziesięciu kilometrów.  Było naprawdę ciężko.

Czytaj też Niesamowite! Wygrał bieg górski razem ze swoim psem. Kto komu pomagał [WIDEO][ZDJĘCIA] 

Festiwalowi Biegowemu w Piwnicznej towarzyszył Festiwal Lachów i Górali. Tu z kolei nieocenionym wparciem okazali się seniorzy z Klubu Szalonych Emerytów.

– Opiekowaliśmy się grupami z  festiwalowego korowodu, pomagaliśmy też przy wręczaniu medali  najmłodszym uczestnikom  biegowej imprezy – mówi Marta Czuba-Szewczyk. - W Piwnicznej było fantastycznie.

Bardzo nam się podobało – dodaje Danuta Majerska. -  Wszystko było zorganizowane z rozmachem.  W jednym miejscu byli i  biegacze i zespoły ludowe i gospodynie wiejskie z przysmakami…. Jeśli za rok poproszą nas o pomoc, będziemy na pewno.  

Czytaj też Totalny odlot i salwy śmiechu. To był największy hit wielkiej imprezy w Piwnicznej [WIDEO][ZDJĘCIA]

I strażakom i Szalonym Emerytom dziękował gość specjalny spotkania, wicemarszałek Sejmu Ryszard  Terlecki, który komendantom jednostek i szefowej seniorów wręczał pamiątkowe dyplomy.

Czytaj też Kim jest ta szczęściara z Nowego Sącza, która wygrała samochód od firmy Koral [WIDEO] [ZDJĘCIA] 

Zwieńczeniem spotkania było losowanie nagród,  takich jak sportowe koszulki, kurtki, odblaskowe kamizelki i torby na zakupy, co z humorem prezentowali szaleni emeryci.

Czytaj też Swojska kuchnia, wyśmienite ciasta. Bajeczny zakątek pod Nowym Sączem dla fanów jazdy na rowerze [ZDJĘCIA] 

Była też okazja do wspólnego muzykowania, przy wtórze akordeonisty z Nowego Sącza Adama Mroza. ([email protected])  

Podiękowania dla strażaków OSP i Klubu Szalonych Emerytów za pomoc na Festiwalu Biegowym w Piwnicznej
To było miłe spotkanie w NiskowejMasz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!


Dziękujemy za przesłanie błędu