Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
03/12/2022 - 22:20

Straszna śmierć w Beskidach. Znaleźli ich zakopanych w śniegu

Byli nieprzytomni, kiedy dotarli do nich górscy ratownicy. Kobieta i mężczyzna leżeli w śniegu przy jednym ze szlaków w Beskidach. Oboje znajdowali się w stanie głębokiej hipotermii.

zdjęcie ilustracyjne

Ta tragedia wydarzyła się  w rejonie chatki na Potrójnej w Rzykach w gminie Andrychów To właśnie tam przy szlaku znaleziono w śniegu kobietę i mężczyznę – podał serwis  wadowiceonline.pl.

Kiedy na  miejsce dotarli goprowcy, okazało się że oboje znajdowali  się w stanie głębokiej hipotermii. Życia kobiety nie udało się uratować. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Na razie nie wiadomo co się dokładnie wydarzyło. Sprawą zajmuje się policja.

czytaj też Jak w horrorze! Dostali zakrwawioną przesyłkę z oczami zwierząt

Warunki na szlakach turystycznych są trudne. Jest ślisko. W górach temperatura w sobotę rano wahała się od  minus dwóch do minus czterech stopni. W wyższych partiach Beskidów leży śnieg.

czytaj też To już zmasowany atak na bankowe konta. Jest kolejny, skuteczny przekręt przez telefon  

Goprowcy apelują do turystów.  Do wędrówki w góry trzeba się przygotować. Konieczna jest ciepła odzież, odpowiednie obuwie, kijki, które ułatwiają utrzymanie równowagi. W plecaku powinien być zapas ciepłych płynów i latarka. I najważniejsze, to naładowany telefon komórkowy z aplikacją "Ratunek" ([email protected]) fot. grupa krynicka grupa GOPR,  zdjęcie ilustracyjne

.
Dziękujemy za przesłanie błędu