Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 stycznia. Imieniny: Fernandy, Jana, Rajmundy
29/07/2019 - 18:00

Stary Sącz: znów przebudowują Trakt św. Kingi. Są objazdy

Drogowcy znów wkroczyli z robotami na Trakt św. Kingi. Są objazdy. Odcinek na wysokości boiska sportowego „Sokół” jest całkowicie zamknięty dla ruchu.

Pierwszy etap przebudowy Traktu św. Kingi i ulicy Papieskiej zakończył się w październiku zeszłego roku. Wtedy Trakt został poszerzony, powstała wzdłuż niego ścieżka rowerowa oraz większe niż do tej pory zatoki parkingowe wzdłuż ogródków działkowych. Wykonawcą była ta sama firma, czyli ZIBUD a prace kosztowały około 6 mln. 740 tys. zł.

Teraz przebudowywany jest odcinek od przejazdu kolejowego wzdłuż boiska sportowego i murów klasztornych do miejsca, gdzie zaczyna się podejście pod klasztorną bramę. Zakryty zostanie również rów melioracyjny. – Droga zostanie poszerzona, powstanie piękny i wygodny deptak, który połączy się z drogą prowadzącą do Diecezjalnego Centrum Pielgrzymowania „Opoka” – obrazował w maju, tuż po rozstrzygnięciu przetargu  Jacek Lelek.

Zobacz też: Stary Sącz: Ruszyła budowa ronda, jest już zgoda na ruch wahadłowy

Wzięły w nim udział trzy firmy. Najtańsza oferta opiewała na kwotę ok. 1 mln 49 tys. a najdroższa na 1 mln 470 tys. Ostatecznie samorząd wybrał tę pierwszą, złożoną przez wspominaną już firmę ZIBUD z Kamienicy. Większość środków gmina pozyskała z UE.

Prace obejmują również rozbudowę oświetlenia drogowego. To spełnienie postulatów mieszkańców jeszcze z lutego 2018 roku. Inwestycja ma być gotowa do 15 października tego roku. O kolejnych utrudnieniach będziemy informować na bieżąco. 

ES e.stachura@sadeczanin.info

Stary Sącz: znów przebudowują Trakt św. Kingi. Są objazdy
Drogowcy muszą zamknąć inwestycję do 15 października tego roku.


Dziękujemy za przesłanie błędu