Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 6 czerwca. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
19/09/2019 - 15:30

Stary Sącz: zniszczony mur oporowy vs kanalizacja. Co z tego wynikło?

Kanalizowanie Starego Sącza trwa. A gdzie „drewno tną to i wióry lecą” stąd przy okazji mają miejsce pewne perturbacje przy realizacji projektu. Dziś w roli głównej ulica Stroma.

Za sprawą interpelacji jednego z radnych gmina i wykonawca prac pochylili się nad tematem muru oporowego, który obecnie jest mocno uszkodzony a prace budowlane mogłyby pogorszyć jeszcze jego stan. – Mur jest spękany, wybrzusza się i doskonale wiemy, że trzeba go wyremontować, ale jak wszyscy doskonale wiedzą to nie jest takie łatwe przy osuwisku – obrazuje zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Zobacz też: Stary Sącz: uwaga kanalizuje się ulica Bazelicha. Są pieniądze na przyłącza

Na razie gmina salwuje się innym rozwiązaniem – przeprojektowano sieć kanalizacyjną tak, by nie wchodzić z żadnymi poważnymi pracami w pobliżu muru. Chwilowo zatem problem został zażegnany. Idąc dalej – właściciel jednej z nieruchomości w pobliżu zarzucił wykonawcy kanalizacji, że w wyniku wykonywanych prac ziemnych doszło do spękań w strukturze jego budynku. Tu do akcji wkroczyli biegi – choć wykopy robione były w znacznej odległości. Według biegłych jednak do uszkodzenia budynku wcale nie doszło. Jeśli właściciel będzie chciał udowodnić, że jest inaczej została mu droga sądowa.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu