Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 23 czerwca. Imieniny: Albina, Wandy, Zenona
04/07/2020 - 14:45

Stary Sącz: Urząd Miejski ogranicza działalność. Jedna osoba zakażona

Urząd Miejski w Starym Sączu będzie w najbliższych dniach pracował w bardzo ograniczonym zakresie. Dlaczego? U jednej z pracownic zostało potwierdzone zakażenie koronawirusem. Kilkanaście innych ma kwarantannę.

Burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek potwierdził dzisiaj portalowi Sądeczanin.info, że taka sytuacja ma faktycznie miejsce i w związku z tym zostały wdrożone wszystkie, niezbędne procedury sanitarno-epidemiologiczne obowiązujące w takich przypadkach.

- Rzeczywiście zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u pracownicy Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Starym Sączu – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza. – Informację o tym otrzymaliśmy wczoraj wieczorem. Pracownica była do środy w pracy.

Gospodarz Starego Sącza zapewnia, że władze miasta są w ścisłym kontakcie z Sanepidem. Pracownicy urzędu, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażoną osobą zostały objęte kwarantanną. Jest to w sumie dwanaście osób.

Mieszkańcy gminy, którzy w ostatnich dwóch tygodniach odwiedzili Referat Ochrony Środowiska w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu, powinni przez najbliższe dwa tygodnie bacznie się obserwować.

- Apelujemy, aby nie wpadać w panikę, ale uczulamy mieszkańców, którzy w tym okresie byli w urzędzie, aby byli czujni – prosi burmistrz Lelek. – Trzeba być wyczulonym na wszelkie ewentualne symptomy. Wtedy należy skontaktować się z sądeckim Sanepidem. Takie są procedury.

Obecnie w Urzędzie Miejskim w Starym Sączu prowadzona jest dezynfekcja pomieszczeń.

Pracownicy urzędu, który przebywają na kwarantannie będą musieli mieć przeprowadzony test na obecność koronawirusa.

- Będziemy czekać z niecierpliwością na wyniki wymazów przeprowadzonych u naszych pracowników – dodaje burmistrz. – Wszystko wskazuje na to, że pracownicy ci zostaną przebadani we wtorek. W środę powinniśmy wiedzieć jakie są wyniki.

Jak będzie wyglądało funkcjonowanie Urzędu Miejskiego w Starym Sączu w najbliższych dniach?

Władze Starego Sącza, w związku z zaistniałą sytuacją, postanowiły od poniedziałku (6 lipca) przywrócić obostrzenia sanitarne w Urzędzie Miejskim. Do budynku będzie można wejść jedynie w sprawach pilnych, jak rejestracja bieżąca zgonów oraz sporządzanie aktów zgonów. Pozostałe będzie można załatwić wyłącznie telefonicznie lub przez internet.

- Odradzamy wizytę w najbliższym czasie w urzędzie – dodaje Lelek. – Będzie działał w bardzo ograniczonym zakresie dla mieszkańców. W urzędzie będzie pracowało niewielu urzędników.

i.michalec@sadeczanin.info, Fot. arch. UM w Starym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu