Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 14 kwietnia. Imieniny: Bernarda, Martyny, Waleriana
14/07/2023 - 10:25

Stary Sącz: tu jest wahadło, bo już budują kładkę pieszo-rowerową

Od wczoraj, czyli od 13 lipca, na odcinku od ronda przy ul. Pod Ogrodami do ul. Daszyńskiego wprowadzono ruch wahadłowy. Powód? Ruszyła w końcu budowa kładki pieszo rowerowej nad ulicą Jana Pawła II. Na jakim inwestycja jest etapie?

Jak wyjaśnia dziś zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki: - Wszystkie dojścia do kładki są gotowe. Teraz – zgodnie z wymogiem technologicznym – robione są odwierty, palowanie, wylewany będzie beton a dalej posadowione zostaną przyczółki kładki.

Beton żeby się związać, przy akurat tym projekcie, potrzebuje 21 dni, zakładamy więc, że cały proces potrwa z półtorej miesiąca. Sama kładka będzie dostarczona i zamontowana w całości. 

Stowarzyszenie „Mostki Razem” to KGW, które nie tylko gotuje, ale i wydaje książki

Całość ma być dopięta do końca wakacji. – Po wybudowaniu kładki nad ulicą Jana Pawła II i ciągu pieszo-rowerowego można będzie uznać, że cały pomysł dużego parkingu dla centrum miasta i dworca przesiadkowego jest kompletny – podkreślał już po podpisaniu opiewającej na 3 335 326 zł umowy na realizację zadania burmistrz Jacek Lelek.

- Ciąg komunikacyjny będzie kończył się na ul. Daszyńskiego i wychodził vis a vis placu za Centrum Kultury i Sztuki. To będzie bardzo bezpieczna i bezkolizyjna droga do rynku.

A my przypomnijmy, że inwestycja sfinansowana będzie m.in. ze środków z tarczy antykryzysowej dla gmin górskich. ([email protected]) Fot. tk © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu