Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 marca. Imieniny: Gabrieli, Marka, Seweryna
26/07/2018 - 09:40

Stary Sącz: Telefon pomoże Ci podglądać bobry w ich enklawie

Enklawa „Bobrowisko” to jedna z najnowszych atrakcji turystycznych Starego Sącza. Projekt miał już swoje kilka minut w ogólnopolskich mediach a dziś doczekał się aplikacji na telefon.

- Bardzo przyjazna w obsłudze aplikacja zawiera audioprzewodnik, encyklopedię roślin i zwierząt charakterystycznych dla Bobrowiska, mapę, skaner kodów QR i informacje o historii tego miejsca i samym projekcie – zachwalają projekt na internetowej stronie gminy Stary Sącz.

- Ta aplikacja została przygotowana w ramach uzupełnienia projektu unijnego, jego miękkiej części dlatego gmina nie ponosiła z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów – podkreśla w rozmowie z Sądeczaninem.info Kazimierz Gizicki, zastępca burmistrza Starego Sącza.

Zobacz też: Stary Sącz: Ta tajemnicza inwestycja już zapiera dech w piersiach [WIDEO]

Pomysłodawcy stworzenia enklawy od początku chcieli, by rola tego miejsca nie ograniczała się jedynie do rodzaju egzotycznego deptaka, a by miejsce to stało się również narzędziem do powadzenia edukacji przyrodniczej, by mogli z niego korzystać na przykład nauczyciele w ramach przedmiotów przyrodniczych. Jednocześnie nie od dziś wiadomo, że młodzież wyjątkowo chętnie korzysta z interaktywnych narzędzi. Aplikacja idealnie wpasowuje się w te realia.

Aplikację można ściągnąć bezpłatnie na telefony z systemami Android i iOS pod adresami internetowymi lub po zeskanowaniu specjalnego kodu.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.bobrowisko

https://itunes.apple.com/cn/app/bobrowisko-stary-s%C4%85cz/id1400645044?mt=8

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne sadeczanin.info

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin marzec 2019 roku