Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
18/06/2014 - 12:18

Stary Sącz: Stanica WOPR na Stawach. Pierwszy taki obiekt w Polsce

Rada Miasta Starego Sącza podjęła uchwałę intencyjną w sprawie przeznaczenia części Parku Wodnego ‘Stawy’ w Starym Sączu pod budowę stanicy wodnej Sądeckiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.
WOPR ma już opracowany projekt budowy takiego obiektu. Rozpoczął również starania o pozyskanie pozwolenia na budowę. Problem są pieniądze, które trzeba pozyskać na realizację tej inwestycji.

- Jeśli tylko znajdą środki to ten obiekt powstanie, gdyż jest bardzo potrzebny – mówi Jacek Lelek, burmistrz Starego Sącza.

Planowany obiekt miały objąć swoim zasięgiem teren całego powiatu nowosądeckiego i limanowskiego . Jego funkcjonowanie podniosłoby w znaczący sposób poziom bezpieczeństwa na kąpieliskach i akwenach wodnych w regionie.

- Chcielibyśmy stworzyć w tym miejscu bazę po działalność przeciwpowodziową - wyjaśnia Dawid Gerhardt, prezes zarządu WOPR w Nowym Sączu. – Po ostatniej powodzi nie trzeba tłumaczyć, jak bardzo jest ona potrzebna.

Z tego miejsca jest bardzo dobry wyjazd z każde miejsce rejonu, obsługiwane przez WOPR. Ponad to ośrodek znalazłby się w zlewni Popradu i Dunajca.

- Nasze placówki na jeziorze Rożnowskim są sezonowe - dodaje Gerhardt. – Ta, planowana pozwoliłaby nam na współpracę ze Strażą Pożarną, w dziedzinie ratownictwa. Przez cały rok zajmowalibyśmy się też poprawą bezpieczeństwa na wodzie oraz edukacją dzieci i młodzieży. Wszak lepiej jest zapobiegać niż leczyć. Byłby to zatem pierwszy tego typu obiekt w kraju.

O planach powstania stanicy WOPR pisaliśmy: Stary Sącz: Park linowy i ogródek gastronomiczny na Stawach

(rob)
Fot. WOPR
 


Dziękujemy za przesłanie błędu