Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 5 sierpnia. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
28/10/2014 - 09:39

Stary Sącz: Ostatnie posiedzenie. Radni podsumowali kadencję

Ostatnie w tej kadencji – 52. posiedzenie Rady Miejskiej w Starym Sączu było okazją do podsumowania czterech lat działalności samorządowców.
Sesja odbyła się w poniedziałek – 27 października. W jej trakcie pokazano zrealizowane w gminie inwestycje, których wartość sięgnęła 121 mln złotych, w tym 73 mln zł z budżetu gminy i 48 mln zł zainwestowanych w infrastrukturę przez instytucje zewnętrzne (GDDKiA, RZGW, czy Powiat Nowosądecki) w koordynacji ze Starym Sączem. Podane zostały też kwoty wpływów do kasy gminy z podatku dochodowego od osób fizycznych. W 2013 było to 8,6 mln zł.

Później były gratulacje i podziękowania, pamiątkowe fotografie i czerwone róże dla radnych, sołtysów, przewodniczących osiedli, burmistrzów, kierowników referatów i jednostek organizacyjnych gminy.

W nadchodzących wyborach samorządowych wystartują wszyscy obecni radni. Z list Prawa i Sprawiedliwości – Zofia Kucharska i Jerzy Sobczak, z KWW Samorządny Stary Sącz – Bogumiła Pasoń, z komitetu Gminne Porozumienie Wyborcze: Marian Lis, Ewa Zielińska, Andrzej Zych, Andrzej Stawiarski, Mirosław Garbacz, Elżbieta Łomnicka, Jan Janczak, Władysław Florek, Włodzimierz Rams, Marek Sekuła, Sławomir Szczepaniak, Mieczysław Szewczyk, Maria Węgrzyn, Ewa Zięba i Marianna Trzebuniak, z KWW Dla Popowic wystartuje Marek Kurnyta, z KWW Porozumienie Wyborcze – Krystyna Szewczyk, a z komitetu Wspólnota dla Popowic Czesław Kurzeja.

W Starym Sączu zostanie wybranych 21 radnych - po jednym w każdym okręgu wyborczym.

Oprac. (KB)
Źródła: UM Stary Sącz, własne
Fot. UM Stary Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)