Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 23 maja. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
21/02/2024 - 09:00

Stary Sącz: na Sobieskiego ma być kiedyś cichy asfalt. A co z oświetleniem bocznej Jana Pawła II?

Dziś ważne informacje dla mieszkańców osiedla Śródmieście w Starym Sączu, a w roli głównej dwa bardzo ważne problemy – oświetlenie Jana Pawła II bocznej i hałaśliwe szarże kierowców na ul. Jana II Sobieskiego.

W pierwszej sprawie głos zabrał tym razem radny Sławomir Szczepaniak:

- Brak jakiegokolwiek oświetlenia w tym miejscu powoduje, że codzienna trasa do szkoły i pracy staje się bardzo niebezpieczna. Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, gdy szybko zapada zmrok i osoby zamieszkujące przy tej ulicy muszą dojść do swoich posesji w całkowitych ciemnościach – alarmuje radny, który zarazem jest przewodniczącym zarządu osiedla Śródmieście. Prosi jednocześnie władze gminy, by w tym roku powstał choć projekt odpowiedniego oświetlenia ulicznego.

Po złożeniu interpelacji radny spotkał się z burmistrzem Jackiem Lelkiem i już dziś może przekazać bardzo dobre wieści.

- Okazało się, że jest trochę oszczędności w budżecie, gmina zabezpieczy więc środki na opracowanie projektu. Dokumentacja będzie gotowa jeszcze w tym roku.

Stary Sącz: brudasy nie odpuszczają. Co jest nie tak z tymi ludźmi?

Ale to nie jedyne dobre wieści dla osiedla Śródmieście.

- Już od dłuższego czasu mieszkańcy budynków przy ulicy Sobieskiego systematycznie skarżą się, że kierowcy cały czas jeżdżą tędy zdecydowanie za szybko, a jednocześnie jezdnia nadaje się już do remontu. Ruch tutaj jest bardzo duży praktycznie przez cały czas, dlatego razem z mieszkańcami wystąpiliśmy o wymianę nawierzchni ulicy i jednocześnie o to, by ta nowa nawierzchnia była wykonana z tak zwanego cichego asfaltu, czyli z materiałów dzięki którym zminimalizujemy tutaj hałas naprawdę znacząco.

Władze gminy podzieliły nasze spostrzeżenia i jest deklaracja, że samorząd zaczyna szukać środków, możliwości dofinansowania takiej właśnie inwestycji dodaje radny Szczepaniak ([email protected] Fot.: Ilustracyjne archiwum sądeczanin.info) © Materiał chroniony prawem autorskimDziękujemy za przesłanie błędu