Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
09/08/2018 - 16:15

Stary Sącz: Możesz mieć wszystkie trasy rowerowe w telefonie!

Tras rowerowych w gminie Stary Sącz ciągle przybywa. Jak zaplanować wycieczkę, jeśli nie znamy terenu? Gmina właśnie udostępniła darmową aplikację, dzięki której wszystkie trasy rowerowe z terenu całej gminy można mieć w telefonie.

Mapy można pobrać na dwa sposoby skanując zamieszony poniżej kod QR lub korzystając z linku https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1PYcc1Yg9SzUnOLCux41y5y78y6zrWArd&usp=sharing

Kody QR można znaleźć też między innymi w rynku w centrum Informacji Turystycznej, na stronie wstarymsaczu.pl, w Diecezjalnym Centrum Pielgrzymowania Opoka, na przystani rowerowej w Barcicach a władze Starego Sącza zapewniają, że z dnia na dzień kody pojawiać się też będą w innych ogólnodostępnych miejscach na samych trasach, tablicach informacyjnych itp.

Zobacz też: Stary Sącz: Telefon pomoże Ci podglądać bobry w ich enklawie

Aplikacja jest całkowicie darmowa, ale by z niej korzystać trzeba mieć w telefonie wgraną aktualną wersję Google Maps. Dodatkowo gmina udostępniła na youtube szczegółową instrukcję jak po krok po kroku uruchomić aplikację. By całość była czytelniejsza możemy wybrać tylko jedną z interesujących nas tras – każda trasa tematyczna oznaczona jest innym kolorem - i wtedy pozostałe nie będą się wyświetlać. Możemy też wytyczyć trasę do interesującej nas atrakcji czy zabytku z każdego miejsca na mapie.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info / UM w SS

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach