Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 30 września. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
29/07/2012 - 22:13

Stary Sącz: Miejska Góra z widokiem na turystów

Z jej szczytu rozpościera się widok niemal na całe miasto. Na Miejskiej Górze w Starym Sączu jeszcze w tym roku powstanie platforma widokowa. Miejsce ma być atrakcją dla turystów i mieszkańców.
Miejska Góra zwana potocznie Górą Parkową, to największy kompleks komunalnych lasów w Starym Sączu. Z jej szczytu obejrzeć można panoramę miasta i otoczenie Kotliny Sądeckiej. Na wiosnę gmina przygotował plan jej zagospodarowania do celów rekreacyjnych (czytaj: Stary Sącz. Mała inwestycja z dużym potencjałem), który zakłada powstanie platformy widokowej z elementami małej architektury. Koszt inwestycji szacowany jest na około 50 tys zł
- Na zagospodarowanie Góry Miejskiej mamy przygotowany bardzo fatrakcyjny plan. Chwilowo rozbiliśmy się o rzecz prozaiczną: aby otrzymać pozwolenie na budowę, musieliśmy to uzgodnić z planem urządzenia lasu, którego wcześniej nie było. Trzeba go więc było przygotować, co nas proceduralnie zatrzymało. Natomiast projekt jest gotowy i liczę, że zostanie zrealizowany w okolicach września, października – mówi burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.
Platforma widokowa to tylko część planu zagospodarowania Góry Miejskiej.
- Powstanie ciąg spacerowy od rynku – ulicą Królowej Jadwigi, potem przez Moszczeniczankę i dalej spacerkiem na górę do tarasu widokowego, a następnie w takie miejsce, gdzie chcemy przygotować stanowiska do grillowania, rodzinnego spotykania się. Będą solidne stoły, ławy i grillowisko na kilka grup, żeby w ładne dni mieszkańcy czy turyści mogli się tam udać, posiedzieć podziwiając piękne widoki – mówi burmistrz.
Inwestycja na Miejskiej Górze jeszcze nie ruszyła, ale już teraz warto wybrać się na spacer w tamte okolice. Na wiosnę wykonano tam pierwsze prace porządkowe, naprawiono ławki i usunięto z nich stare, zbędne elementy, robiące złe wrażenie. W przyszłości cały las z polaną ma być zagospodarowany do celów rekreacyjnych.
- Będzie to miejsce do spacerów iwycieczek rowerowych. Ale do naszej końcowej wizji to jeszcze trochę czasu musi upłynąć – zastrzega Jacek Lelek.
Wywiad z burmistrzem Starego Sącza można przeczytać: Jacek Lelek: Stawy będą wizytówką początku kadencji

(KB)
Fot. KB
 


Dziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe