Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
09/10/2021 - 20:15

Stary Sącz ma kolejny odcinek trasy rowerowej. W strategicznym miejscu

Ta inwestycja ucieszy wyjątkowo dużo osób. Na ukończeniu jest kolejny fragment trasy rowerowej na terenie gminy Stary Sącz. Tym razem chodzi o miejsce strategiczne, bo o ulicę Piłsudskiego.

Stary Sącz ma kolejny odcinek trasy rowerowej. W strategicznym miejscu

Jeszcze przed budową kanalizacji w tej okolicy mówiło się w gminie o tym, że po budowie sieci ulica Piłsudskiego zostanie odtworzona zupełnie w nowym standardzie a tym samym będzie można pomyśleć o poprowadzeniu tędy trasy rowerowej. Dlaczego to takie ważne? Bo dalej są Mostki, Gołkowice, Gaboń, czyli te sołectwa które na takie trasy czekają już bardzo długo. Czekają na bezpieczne połączenie rowerowe z sercem gminy. I nie chodzi tylko o rekreację, bo coraz więcej osób jeździ na rowerach do pracy, do szkoły czy po drobne zakupy.

Zobacz też: Co łączy schron bojowy z królem Janem Kazimierzem? Niesamowite odkrycia SHES

I stało się. - Ścieżka rowerowa w ciągu ulicy Piłsudskiego w Starym Sączu od ulicy Podegrodzkiej do granicy miasta będzie miała prawie 1 300 metrów – informują władze gminy.

Czy na tym koniec? Nie, bo trasa będzie wydłużania systematycznie po skanalizowaniu kolejnych sołectw. Przecież ulica Piłsudskiego to zaledwie wycinek byłej nitki DW 969. A my tylko przypomnimy, że już za rogatkami Starego Sącza i tejże ulicy właśnie kończą się roboty przy odtworzeniu nawierzchni w Mostkach. Długość głównej sieci w Mostkach to ponad 9 km, a z kanalizacji będzie mogło skorzystać niemal 700 mieszkańców miejscowości. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: UM w SS)







Dziękujemy za przesłanie błędu