Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 17 kwietnia. Imieniny: Anicety, Klary, Rudolfina
05/05/2022 - 18:30

Stary Sącz ma kolejne dofinansowania. W roli głównej boisko i wóz strażacki

Dobre wieści dla mieszkańców gminy Stary Sącz a przede wszystkim Barcic, Barcic Dolnych i okolic Moszczenicy Niżnej. Samorząd może się pochwalić otrzymaniem kolejnych zastrzyków gotówki z zewnątrz a w roli głównej boisko sportowe i wóz strażacki.

- Otrzymaliśmy informację o otrzymaniu dofinansowania kilku ważnych zadań. Chodzi o środki między innymi z Małopolskiej Infrastruktury Rekreacyjno Sportowej. Z Urzędu Marszałkowskiego otrzymaliśmy 47 700 złotych na budowę oświetlenia boiska w Barcicach, na granicy Barcic i Barcic Dolnych. Zadanie to będzie realizowane jeszcze w tym roku – podzielił się dobrymi wiadomościami na ostatniej sesji burmistrz Jacek Lelek.

Już po sesji w rozmowie z Sądeczaninem burmistrz zastrzegł, że rzeczywisty koszt przedsięwzięcia poznamy już po ogłoszeniu i rozstrzygnięciu przetargu, ale wedle szacunków gminy inwestycja może pochłonąć w sumie około 120 000 złotych.

Zobacz też: Stary Sącz: jedna „ulica się kłóci”, 48 pozostałych nie dostanie teraz nazw

- Również z Urzędu Marszałkowskiego gmina Stary Sącz dostała zlecenie przygotowania tradycyjnie Małopolskiego Dnia Samorządu Lokalnego – wyliczał dalej Lelek a my przypomnijmy, że patronka Starego Sącza - św. Kinga jest zarazem patronką samorządowców. Na realizację tego zadania gmina otrzymała w tym roku 80 000 zł a uroczystość odbędzie się 27 maja.

Wszystkich, którym na sercu leży bezpieczeństwo gminy na pewno ucieszy fakt, że OSP Moszczenica Niżna otrzymała promesę na zakup nowego samochodu pożarniczego. – Ta promesa opiewa na 400 000 złotych, 317 000 złotych mamy zabezpieczone na ten cel w naszym budżecie. Trochę jeszcze brakuje żeby taki samochód kupić – zaznaczał burmistrz nawiązując do wyjątkowo trudnej sytuacji na rynku motoryzacyjnym. A my zaznaczmy tylko, że w 2021 roku na przykład OSP Brzezna Litacz z gminy Podegrodzie kupiła nowe fabrycznie auto za 780 000 zł a wedle obecnych szacunków nowy wóz strażacki kosztuje w tym roku już około 900 000 zł. Więcej w publikacji OSP Podrzecze zbiera złom, bo dziś do akcji jeździ 42-letnim starem

- Staramy się o dodatkowe dofinansowanie, my jako gmina jak również strażacy, druhowie z OSP z Moszczenicy Niżnej – podkreślał burmistrz. ([email protected] Fot.: prt sc z transmisji sesji)Dziękujemy za przesłanie błędu