Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
19/10/2019 - 20:40

Stary Sącz: lada dzień doświetlą cztery drogi gminne

Jeśli postępowanie przetargowe zakończy się - a wszystko na to wskazuje - pomyślnie niebezpieczne dziś, bo niedoświetlone drogi gminne na terenie starosądeckiego samorządu doczekają się oświetlenia. Które i kiedy?

Przetarg rozpisany jest na cztery części, bo dotyczy wykonania oświetlenia na czterech odcinkach przy czterech drogach: przy drodze Gołkowice Dolne Do Zycha w Gołkowicach Dolnych, przy drodze Partyzantów – Boczna w Starym Sączu, przy drodze Łazy Biegonickie – Wójcikówka w Łazach Biegonickich oraz w Barcicach przy trasie Barcice – Stary Sącz – Cyganowice.

Zobacz też: Stary Sącz: „grobowiec Tutenchamona” pięknie zarasta. Jak teraz ochrzczą MPK?

W pierwszej lokalizacji oświetlenie ma powstać na odcinku 550 metrów, w drugiej – 900 metrów, trzeciej – 750 metrów a w czwartej na najkrótszym odcinku, bo wynoszącym zaledwie 210 metrów. Wszędzie mają stanąć obok starych mają stanąć kolejne, nowe słupy a na nich zamontowane nowe wysięgniki i oprawy oświetleniowe. W Łazach Biegonickich dotyczy to również trzech słupów należących do spółki Tauron.

Gmina w sumie przeznaczyła na to zadanie 404 tys. 502 zł - najwięcej na oświetlenie w Starym Sączu, bo aż ponad 149 tys. zł, najmniej – 37 tys. 600 zł na inwestycję w Barcicach. Na wykonanie wszystkich zadań daje 42 dni od podpisania umowy. Termin składania ofert minął w czwartek 17 października. Oferty złożyły trzy firmy, z których każda jest zainteresowana wykonaniem każdego z wymienionych w przetargu zadań. Oczekiwania finansowe większości z nich mieszczą się w szacunkach gminy tym samym zwycięzców przetargu powinniśmy poznać już w przyszłym tygodniu.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)