Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
17/08/2019 - 13:50

Stary Sącz: którzy radni chcą rezolucji w sprawie ideologii gender i LGBT?

Już na najbliższej sesji, która odbędzie się 22 sierpnia starosądeccy radni będą dyskutować na temat ideologii gender i LGBT oraz ochrony katolików. Kto wprowadził temat pod obrady?

Zobacz też: Stary Sącz: koniec ze "spacerem w chmurach"? Brakuje aż miliona złotych

Jak informuje zastępca burmistrza Kazimierz Gzicki wniosek o wprowadzeniu do porządku obrad punktu na temat przyjęcia przez starosądeckich samorządowców rezolucji w sprawie „powstrzymania ideologii gender i LGBT oraz obrony praw katolików” złożyli radni zrzeszeni w klubie radnych Prawa i Sprawiedliwości. – A my mamy obowiązek włączenia tego punktu do sesji – zaznacza Gizicki.

Co rezolucja oznaczałyby w praktyce? Zastępca Lelka tłumaczy, że wszystko sprowadza się do tego, by zamknąć drogę do dyskusji czy zajęć na ten temat przede wszystkim w placówkach oświatowych działających na terenie gminy.

Zobacz też: Stary Sącz: ten dworzec to niezależność transportowa. MPK musi negocjować

Przypomnijmy, że radzie Starego Sącza działają dwa kluby. W pierwszym zrzeszeni są radni z ramienia PiS, czyli Robert Rams (rywal Jacka Lelka w wyborach o fotel burmistrza),  Grzegorz Faron, Grzegorz Skalski, Jerzy Sobczak, Małgorzata Tokarczyk, Jan Świtecki, Lidia Szewczyk, Stanisława Marduła i Maria Marmuszewska, która była kandydatką na szefową Rady Miejskiej, ale ostatecznie przegrała z Andrzejem Stawiarskim.

Drugi to klub radnych Gminnego Porozumienia Wyborczego w Starym Sączu - z którego list startował burmistrz Jacek Lelek - w jedenastoosobowym składzie: Ewa Zięba, Sławomir Szczepaniak (nowo wybrany wiceprzewodniczący rady), Julia Dziedzic, Marian Potoniec, Elżbieta Łomnicka, Jan Tokarczyk, Zofia Golonka, Grzegorz Gryźlak, Andrzej Stawiarski, Władysław Florek i Andrzej Zych.

Jak stronnictwo Lelka zapatruje się na wniosek opozycji? Gizicki wyjaśnia, że dziś za wcześnie by o tym przesadzać, radni Porozumienia spotkają się dopiero w przyszłym tygodniu, podobnie jak komisje rady. – Wtedy na pewno zajmiemy stanowisko, które przełoży się na głosowanie podczas sesji.

ES [email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020