Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 9 maja. Imieniny: Grzegorza, Karoliny, Karola
09/01/2021 - 19:55

Stary Sącz: jest aż pół miliona na wymianę pieców w budżecie. Jak je dostać?

Mamy dobre wieści dla mieszkańców gminy Stary Sącz, którzy przymierzają się do wymiany pieca. W ślad za decyzją radnych w budżecie samorządu na 2021 rok jest aż pół miliona złotych na dotacje na ten cel. Szczegóły?

Zgodnie z regulaminem przyznawania dotacji jej wartość sięgnąć może aż 50 procent wartości kosztów kwalifikowanych (demontaż starego kotła oraz zakupi i instalacja nowego) przedsięwzięcia, ale nie więcej niż 5 tysięcy złotych na jedno gospodarstwo domowe.

Kolejna bardzo ważna informacja – dotacja dotyczy dotyczy wymiany niskowydajnych i nieekologicznych palenisk i kotłów węglowych na kotły gazowe, ewentualnie na biomasę (kotły na pellet lub zgazowujące drewno) a o przyznaniu dotacji decyduje kolejność wpływu wniosków do urzędu. Ostateczny termin rozliczenia przyznanych środków przypada na 30 listopada 2021.

- Podstawowy warunek to likwidacja wszystkich dotychczas używanych pieców lub kotłów c.o. opalanych paliwem stałym w budynku, w którym nie jest prowadzona działalność gospodarcza. Pieca nie można wymienić przed podpisaniem umowy o dotację z Gminą Stary Sącz. To będzie skutkować brakiem refundacji poniesionych kosztów – podkreślają władze gminy.

DOFINANSOWANIE KROK PO KROKU
1. Złóż wniosek o dotację
2. Czekaj na rozpatrzenie wniosku
3. Podpisz umowę z Gminą Stary Sącz
4. Wymień piec, zlikwiduj stary kocioł
5. Zapłać wykonawcy
6. Zgromadź niezbędne dokumenty
7. Złóż wniosek o rozliczenie dotacji
8. Czekaj na refundację

Szczegółowe zapisy znajdują się w regulaminie dostępnym TUTAJ a wszystkie niezbędne druki do pobrania znaleźć można pod adresem TUTAJ.

Mieszkańców na pewno ucieszy też fakt, że dotacje gminy łączyć można z rządowym Programem Czyste Powietrze. Punkt obsługi tego programu znajduję się w Urzędzie Miejskim. Wszelkich informacji na ten temat udzielają gminni ekodoradcy, z którymi można się skontaktować w Referacie Ochrony Środowiska działającym w siedzibie Urzędu Miejskiego: tel. 18 446 02 70 wew. 148 (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020