Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
13/10/2021 - 15:30

Stary Sącz: jakich reklam tutaj sobie nie życzą? Ruszyły konsultacje

W gminie Stary Sącz ruszyły właśnie konsultacje społeczne w sprawie opracowania uchwały krajobrazowej. To najlepszy moment by raz na zawsze uporać się choćby ze szpecącymi okolicę reklamami.

Stary Sącz: jakich reklam tutaj sobie nie życzą? Ruszyły konsultacje

Już w grudniu 2019 roku radni w Starym Sączu podjęli uchwałę intencyjną, zobowiązują burmistrza Starego Sącza do przygotowania projektu uchwały krajobrazowej. Co to takiego? To dokument, który będzie określał zasady i warunki sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń, ich gabarytów, standardów jakościowych oraz rodzajów materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Zobacz też: Wiecie czyja naprawdę jest Przehyba? Ależ część z Was zaskoczymy

Dziś gmina zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych w tej sprawie a dokładnie do wypełnienia stosownych ankiet.

- Gmina chce uporządkować ten temat, ustalić wielkość reklam, ich kolorystykę, miejsca, w których będzie można je instalować i takie, w których będzie to kategorycznie niedozwolone choćby ze względów bezpieczeństwa. Chcemy, by w przyszłości reklamy były estetyczne, utrzymane w jednej kolorystyce, by nie były zbyt nachalne, nie zasłaniały naszych uliczek i zabytków a wpisywały się odpowiednio w klimat turystycznego Starego Sącza. Podobnie jest z ogrodzeniami, które będą stawiane w przyszłości. Na ankiety będziemy czekać przez najbliższe trzy tygodnie – przybliża akcję zastępca burmistrza Kazimierz Gizicki.

Co bardzo ważne - uchwała krajobrazowa w sprawie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic reklamowych i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń zastąpi istniejące ustalenia w obowiązujących Miejscowych Planach Zagospodarowania Przestrzennego. Link do ankiety dostępny jest TUTAJ. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info SS)Dziękujemy za przesłanie błędu