Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
04/05/2021 - 13:15

Stary Sącz chce dać aż 40 tysięcy na radiowóz! Chodzi o poczucie bezpieczeństwa

Już na najbliższej sesji radni ze Starego Sącza zadecydują o tym, czy samorząd przekaże 40 tysięcy złotych na zakup radiowozu dla policjantów ze starosądeckiego komisariatu.

Stary Sącz da aż 40 tysięcy na radiowóz! Chodzi o poczucie bezpieczeństwa

Ostatnio podobną decyzję, tylko w tym przypadku chodziło o 10 tysięcy złotych, podjęli radni z Podegrodzia. Środki z budżetu trafią na kontro Funduszu Wsparcia Policji a potem zostaną przekazane bezpośrednio na Sądecczyznę na nowe auto dla policjantów ze Starego Sącza. Ci, obok Podegrodzia i Starego Sącza, obsługują też teren gminy Łącko. Dla wszystkich jest więc jasne, że każdy nowy radiowóz jest tu na wagę złota, bo policyjne auta są cały czas w rozjazdach.

Zobacz też: Podegrodzie da pieniądze policji. Będzie za to radiowóz

Do władz Starego Sącza o finansowe wsparcie w tej sprawie zwrócił się komendant komisariatu. Odzew ze strony samorządu jest błyskawiczny – decyzja w sprawie przekazania aż 40 tysięcy ma zapaść już na najbliższej sesji 11 maja. Podegrodzcy radni przed głosowaniem zapoznali się najpierw z policyjnym raportem dotyczącym statystyk przestępczości i wykrywalności oraz bezpieczeństwa na ich terenie. Czy Starym Sączu będzie podobnie?

Burmistrz Jacek Lelek zastrzega na wstępie, że takie raporty przedstawiane są radzie co roku.

Zobacz też: Miejscowi? Ukradli flagi, zniszczyli znak i barierkę na przepuście w Rytrze...

- Ubiegły rok z racji pandemii był bardzo specyficzny, bo mocno się pozamykaliśmy w domach więc i statystki będą pewnie lepsze. Ale zakup radiowozu to coś, co przełoży się bezpośrednio na poczucie bezpieczeństwa a poczucie bezpieczeństwa jest przecież jedną z najważniejszych potrzeb społecznych. A trudno je sobie wyobrazić bez właściwych środków transportu, które przekładają się na szybkość reakcji służb w razie sytuacji kryzysowych – argumentuje burmistrz.

Czy te argumenty przekonają radnych? Przekonamy się o tym już w następny wtorek. (e.stachura@sadeczanin.info Fot.: ilustracyjne archiwum sądeczanin.info)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020