Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
09/04/2019 - 21:05

Stary Sącz: Była ksieni Elżbieta Wielebińska nie żyje

Matka Elżbieta Wielebińska, była przełożona zakonu sióstr klarysek w Starym Sączu nie żyje. Miała 69 lat. Uroczystości pogrzebowe odbędą się jutro (10 kwietnia).

Uroczystościom pogrzebowym będzie przewodniczył biskup tarnowski Andrzej Jeż.

Matka Elżbieta dwukrotnie była przełożoną starosądeckiego zakonu -  w latach 2000-2006 a także 2015-2018, kiedy zastąpiła w tej funkcji siostrę Teresę Izworską. Była ksieni spędziła w klasztorze 41 lat.

- "Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Matki Elżbiety Wielebińskiej - czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Starym Sączu. - Składamy wyrazy współczucia całemu zgromadzeniu sióstr klarysek, z którym śp. Matka Elżbieta dzieliła nie tylko życie według przykładu świętego Franciszka, ale pełniła też posługę ksieni starosądeckiego klasztoru. Powołana do życia w klauzurze, skupiona na obecności i działaniu Boga dbała jednocześnie o codzienne sprawy klasztoru. Działalność śp. Matki Elżbiety Wielebińskiej daleko wykraczała poza życie kontemplacyjne. Zdawała sobie sprawę z odpowiedzialności za sanktuarium św. Kingi, które jest prawdziwym duchowym centrum Starego Sącza i Sądecczyzny i swoje obowiązki wypełniała wzorowo. Pozostanie w mojej pamięci jako osoba życzliwa różnym inicjatywom odbywającym się na klasztornym dziedzińcu i kościele pw. Św. Trójcy i sprawna menedżerka dbająca o materialną stronę funkcjonowania klasztoru. Dziękujemy Bogu za spotkanie ze śp. Matką Elżbietą, której życie i posługę wypełniało ubóstwo, pokuta oraz wypełniona ewangeliczną radością modlitwa za każdego człowieka i cały świat. Niech Pan przyjmie Ją do swojej chwały".

Opr. ES., źródło: Urząd Miejski w Starym Sączu, fot. arch. Sądeczanin.info.

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Masz ciekawe zdjęcia lub wideo? Przyślij do nas!Dziękujemy za przesłanie błędu


Czerwcowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach