Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
24/04/2021 - 13:20

Stary Sącz: będzie remont Akacjowej i łącznika Myślec-Żelaźnikowa Wielka

Stary Sącz zagwarantował sobie właśnie po 60 procent dofinansowania z Rządowego Funduszu Dróg Lokalnych na remont i przebudowę ulicy Akacjowej w stolicy gminy i łącznika Myślec – Żelaźnikowa Wielka. Kiedy ruszą roboty?

- Do przebudowy, a w zasadzie do zrobienia dogodnego połączenia między miejscowością Myślec a Żelaźnikową Wielką przygotowywaliśmy się od kilku lat. Wyprowadziliśmy kwestie własności gruntu, którego część przejęliśmy, przygotowaliśmy stosowny projekt budowlany, co było warunkiem aplikowania o dofinansowanie. Tym samym mamy wszystko zapięte na ostatni guzik i będziemy chcieli zrealizować tę inwestycję w jak najszybszym czasie – informuje burmistrz Jacek Lelek a my dodajmy, że w pierwszej kolejności gmina ogłosi przetarg na realizację tego przedsięwzięcia.

Zobacz też: Nowe rondo w Starym Sączu: widać już zarys przy DW 969 [ZDJĘCIA]

Podobnie będzie z remontem ulicy Akacjowej. – Która zyska na bezpieczeństwie i estetyce – jak zaznacza włodarz gminy.

Pierwsze roboty oszacowane są na ok. 278 725 zł, dofinansowanie to 60 procent, czyli 167 235 zł a wkład własny samorządu - 111 490 zł. Inwestycja obejmie 0,25 km drogi. Jeśli chodzi o ulicę Akacjową, to i w tym wypadku rząd dołoży 60 procent szacunkowej wartości przedsięwzięcia, czyli 143 998 zł a Stary Sącz – ok. 95 999 zł na odcinek o długości 0,16 km. ([email protected] Fot.: ilustracyjne archiwum sadeczanin.info TEK)Dziękujemy za przesłanie błędu